«Φεύγω ευχαριστημένος»

12:22 17/6/2012 - Πηγή: AEK365

Αμέσως μετά την εμφάνισή τους στους Β' τελικούς των αγωνισμάτων που συμμετείχαν, οι Έλληνες αθλητές Κρίστιαν Γκολομέεβ και Πέτρος Κατσαμπάνης μίλησαν στην ιστοσελίδα της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας.

Ο κολυμβητής του Εθνικού Πειραιά, Κρίστιαν Γκολομέεβ, ο οποίος τερμάτισε 4ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 49.56 δήλωσε:

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την επίδοση αυτή. Ήμουν δίπλα σε μεγάλα ονόματα, όπως τον Παγκόσμιο πρωταθλητή Cesar Cielo και τον Πρωταθλητή

Ευρώπης Filippo Magnini, και μπόρεσα να τους κοιτάξω στα ίσια. Το επίπεδο των αγώνων ήταν πολύ υψηλό και αυτό με βοήθησε να βελτιώσω το ατομικό μου ρεκόρ. Φεύγω αρκετά ευχαριστημένος από τη Ρώμη».

Με τη σειρά του, ο Πέτρος Κατσαμπάνης, ο οποίος κατέλαβε την 5η θέση στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 2:17.24 ανέφερε:

«Ήταν μια καλή κούρσα. Είμαι ευχαριστημένος από το χρόνο μου αλλά περίμενα κάτι καλύτερο. Υπάρχει βέβαια και το ελληνικό πρωτάθλημα, όπου προετοιμάζομαι με την ομάδα μου την Αργυρούπολη για εκεί. Σαν διοργάνωση όμως ήταν καλή και με πολύ καλούς αθλητές».