Φιλική τριάρα για ΟΦΗ

19:03 13/10/2012 - Πηγή: AEK365

Την ευκαιρία να διατηρηθούν σε αγωνιστική φόρμα είχαν οι παίκτες του ΟΦΗ, που εκμεταλλεύτηκαν την διακοπή του πρωταθλήματος και αντιμετώπισαν σε φιλικό τον Ρούβα, επί του οποίου επικράτησαν εύκολα με σκορ 3-0.

Ο Αναστόπουλος ξεκίνησε το παιχνίδι με τους «βασικούς» στους οποίους συμπεριέλαβε και τον Σαρ που μόλις είναι έτοιμος αναμένεται να καθιερωθεί στην εντεκάδα των Κρητικών.

Μάλιστα, η εικόνα του Αφρικανού στόπερ ήταν πολύ ικανοποιητική, καθώς αν και δε πιέστηκε έδειξε τις... αρετές του, ειδικά για το

ψηλό παιχνίδι όπου και φαντάζει... ανίκητος.

Στην επανάληψη έγιναν αρκετές αλλαγές, προκειμένου να δοκιμάσει πρόσωπα και συστήματα ο «Αναστό».

Το σκορ άνοιξε στην πρώτη φάση του αγώνα μόλις στο 6' από τον Βερόν, που μετά από κεφαλιά-πάσα του Παπάζογλου έπιασε ένα φοβερό σουτ στην κίνηση που άφησε «άγαλμα» τον αντίπαλο τερματοφύλακα

Δέκα λεπτά αργότερα, ο δημιουργός έγινε σκόρερ, αφού ο Παπάζογλου με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ροβίθης στο 84' πάλι με σουτ, ενώ νωρίτερα η ομάδα του ΟΦΗ είχε χάσει αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα τέρματα.

ΟΦΗ: Γουναρίδης,Ζαχαράκης, Βάντο, Σαρ, Σόουζα, Βερόν, Ιωαννίδης, Βιτώρος, Κουτσιανικούλης, Ζορμπάς, Παπάζογλου

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Αγριμάκης, Κουρδάκης, Χαριτωνίδης, Μπανούσης, Χατζηκοσμάς, Νύχταρης, Καπουράνης, Περογαμβράκης Λαμπρόπουλος και Ροβίθης

Ρούβας: Χριστοδουλάκης,Κορδονούρης, Ανυφαντάκης,Λουμπάκης,Ταβλαδοράκης, Σεντεμέντεζ,Πετράς,Χατζησάβας, Αντωνάκης, Ανωγειανάκης, Γκάτσης