20:32 12/10/2012 - Πηγή: AEK365

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2014 - ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ - 9ος ΟΜΙΛΟΣ

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Γήπεδο: Ολυμπιακό στάδιο Ελσίνκι

Η Γεωργία έμεινε στο 1-1 με την Φινλανδία και έχασε σημαντική ευκαιρία να πάρει το διπλό. Η ομάδα του Κετσπάγια άνοιξε το σκορ στο 56' με τον Κάσια και μόλις τρία λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα καθώς ο Αλεξέι Ερεμένκο είδε δεύτερη κίτρινη. Παρ' όλα αυτά οι Φινλανδοί κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 63ο λεπτό με τον Χαμαλάινεν. Από εκεί και πέρα οι Γεωργιανοί έψαξαν ένα ακόμα γκολ που τελικά όμως δεν ήρθε.

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ: Μάενπα, Ουρόνεν, Μοϊσάντερ, Ογιάλα, Ραϊτάλα, Ρ. Ερεμένκο, Α. Ερεμένκο, Σπαρβ, Ρινγκ. Χαμαλάινεν, Πούκι (62'Χετεμάι).

ΓΕΩΡΓΙΑ: Ρεβισβίλι, Κοσκάντζε, Γκριγκάιβα, Κάσια, Αμισουλασβίλι, Κιζανισβίλι, Κανκάβα, Νταουσβίλι, Ταργκαμάτζε (81'Κενία), Οκριασβίλι (67'Ανανίντζε), Μτσεντίντζε (59'Ντεβνταριάνι)