«Γκέλα» για Ρίβερ

08:03 3/6/2013 - Πηγή: AEK365

TORNEO FINAL ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 16η αγωνιστική

Στο "Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα", η Ρίβερ Πλέιτ δεν κατάφερε να κερδίσει την ουραγό Αρχεντίνος Τζούνιορς καθώς ηττήθηκε με 2-0 και πλέον οι ελπίδες της για κατάκτηση του πρωταθλήματος στην Αργεντινή περιορίζονται αισθητά.
Η Ρίβερ βρίσκεται τρεις βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Νιούελς Ολντ Μπόις αλλά με παιχνίδι περισσότερο πράγμα που σημαίνει πως η ομάδα

του Νάτσο Σκόκο έχει την ευκαιρία να ξεφύγει και άλλο σε περίπτωση που κερδίσει απόψε την Ολ Μπόις εκτός έδρας.
Η Ρίβερ Πλέιτ ηττήθηκε με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο με την Αρχεντίνος να παίρνει την νίκη χάρη στα τέρματα των Μπαράζα (82') και Γκόμεζ (87').
Απώλεια βαθμών και για την άλλη διώκτρια της Νιούελς, την Λανούς η οποία έμεινε στο 0-0 με την Μπελγράνο.
Λίγες μέρες μετά τον αποκλεισμό στο Κόπα Λιμπερταδόρες, η Μπόκα Τζούνιορς αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Βελέζ Σάρσφιλντ. Ο Ινσούα στο 14ο λεπτό έβαλε μπροστά την Βελέζ με τον Μπλάντι να ισοφαρίζει για την Μπόκα δέκα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.