Γκέλαρε ο Ατρόμητος

19:31 9/2/2013 - Πηγή: AEK365

Ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στην έδρα του, καθώς έμεινε στο 0-0 απέναντι στη Βέροια για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Το πρώτο ημίχρονο στο Περιστέρι δεν είχε τίποτα το ενδιαφέρον με τις δύο ομάδες να μην έχουν κάποια καλή φάση. Στο 16', ο Καλογέρης έκανε ένα μακρινό σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ, ενώ και στο 30' την ίδια τύχη είχε το σουτ του Μοκάκε. Τρία λεπτά αργότερα (33'), ο

Ουντότζι έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ. Στο 36' ο Μοκάκε βγήκε τετ α τετ με το σουτ να φεύγει άουτ, ενώ στο 43' το ίδιο αποτέλεσμα είχε και το σουτ του Καραγκούνη για τον Ατρόμητο.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν λίγο καλύτερο από το δεύτερο. Στο 54' από την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πίτο η μπάλα έφυγε άουτ. Στο 57' ο Καραμάνος μετά από εκτέλεση φάουλ έπιασε την κεφαλιά η οποία έφυγε μόλις άουτ. Στο 81' από το σουτ του Ναπολεόνι από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ. Έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Ατρόμητος (Νίκος Αναστόπουλος): Ράντμαν, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Μπρίτο, Επστάιν, Πίτου Γκαρσία (63' Σουμπίνιο), Ουντότζι (63' Ναπολεόνι), Καραμάνος (75' Κούτσι), Καραγκούνης

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Σνάουτσερ, Ορέστες, Μπάρμπας, Γεωργέας (67' Καλτσάςς), Γκιγέρμο, Μοκάκε (62' Κόστλι), Καλογέρης, Ολαϊτάν, Ιωάννου, Τζημογιάννης