ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ ΠΛΕΪ ΟΦ - 4η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: 1-0

ΓΗΠΕΔΟ: Τούμπα

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Α. Κάκος

Μετά από ένα κακό παιχνίδι στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 του Αστέρα και παρέμεινε στην πρώτη θέση των πλέι οφ. Ο Αστέρας είχε μεγάλη διπλή ευκαιρία μόλις στο 4ο λεπτό

με τον Κάφα και από εκεί και πέρα το χάος. Στο 54' ο ΠΑΟΚ απείλησε με ένα σουτ του Βούκιτς και τρία λεπτά μετά σκόραρε με ένα πολύ ωραίο σουτ του Ολίσε. Ο σκόρερ του ΠΑΟΚ στο 83' βγήκε απέναντι από τον Φούλοπ τον οποίο δεν κατάφερε να πλασάρει. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα στο 87' όταν ο Κάτσε είδε δεύτερη κίτρινη. Στις καθυστερήσεις ο Ντε Μπλάσιες έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε.

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Γλύκος, Αποστολόπουλος, Λίνο (80'Σταφυλιδης), Κατσουράνης, Κουμάλο, Κάτσε, Λάζαρ (87'Λόρενς), Ολίσε, Ρομπέρ, Βούκιτς (55'Γεωργιάδης), Αθανασιάδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ. (Σάκης Τσιώλης): Φούλοπ, Τσάμπουρης, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Κοντοές (32'Γιαλούσης), Ουσέρο, Αλβάρες (70'Καλατζής), Κάφα (55'Ράγιος), Ντε Μπλάσις, Ναβάρο, Περόνε.