Ήττα στις λεπτομέρειες για την ΑΕΚ

19:51 21/3/2015 - Πηγή: AEK365

Μπορούσε να είχε κλείσει με δίποντο την κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος της Α1 χάντμπολ, ωστόσο κάποια λάθη της στοίχησαν. Ο λόγος για την ΑΕΚ, η οποία ηττήθηκε στο Λουτράκι από τον Ποσειδώνα με 21-20 κι έτσι πλέον στρέφει το βλέμμα της στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας την ερχόμενη εβδομάδα.

Το ματς

Μουδιασμένο ξεκίνημα πραγματοποίησε η ΑΕΚ απέναντι στον Ποσειδώνα

στο κλειστό του Λουτρακίου, ωστόσο το ματς παρέμεινε ισόπαλο (3-3). Κάποια αμυντικά κενά της Ένωσης και αστοχία στην επίθεση έφεραν τους τυπικά φιλοξενούμενους να προηγούνται στο ημίχρονο με 9-10.
Στην επανάληψη διατηρήθηκε το ίδιο σκηνικό. Ο Ποσειδών προσπαθούσε να άρει τα ηνία καθώς χρειαζόταν έστω το βαθμό της ισοπαλίας, ενώ η ΑΕΚ δεν τα παρατούσε. Έτσι, έφερνε συχνά το ματς στα ίσα (18-18). Αν και μπορούσε να είχε φτάσει σε μια νίκη γοήτρου, τελικά τα λάθη της στοίχησαν και γνώρισε την ήττα με 21-20.