ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 11η αγωνιστική

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Παναιτωλικού

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σ.Μάνταλος

Το γεγονός ότι εντός έδρας είναι πολύ ισχυρός πιστοποίησε σε ένα ακόμα ματς ο Παναιτωλικός επικρατώντας 2-1 του Λεβαδειακού.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και απείλησαν μόλις στο 2ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο. Στο 13' ο Μπόγιοβις με κεφαλιά δεν μπόρεσε να βρει στόχο αλλά τέσσερα

λεπτά μετά ήρθε το γκολ. Ο Θεοδωρίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπίκε με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 32' ο Καμαρά έπιασε εντυπωσιακό γυριστό σουτ αλλά δεν βρήκε στόχο. Όλα έδειχναν ότι ο Παναιτωλικός θα πήγαινε στα αποδυτήρια προηγούμενος όμως στο 43' ο Μουλόπουλος με σέντρα σουτ από δεξιά νίκησε τον Ράφαελ και έκανε το 1-1.

Μόλις στο 50' στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Αγρινίου πήρε εκ νέου το προβάδισμα και πάλι με τον Μπίκε ο οποίος αυτή τη φορά σκόραρε με το κεφάλι. Δύο λεπτά μετά ο Ράφαελ είπε "όχι" μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα στους Μάντζιο και Κονέ. Στο 54' ο διαιτητηής απέβαλλε τον τεχνικό του Παναιτωλικού, Μάκη Χάβο για διαμαρτυρία και στο επόμενο λεπτό έδειξε δεύτερη κίτρινη στον Κονέ για μαρκάρισμα στο κέντρο. Με παίκτη παραπάνω ο Παναιτωλικός ήλεγξε απόλυτα το ματς και στο 70' είχε καλή ευκαιρία με τον Μπόγιοβιτς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ. Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά (68'Μπελόν), Μελισσάς (46'Γκολιας), Θεοδωρίδης (83'Παπουτσογιαννόπουλος), Γοδόι, Σίλβα Τζούνιορ, Γκάλο, Μπακάκης, Μπικέ, Μπόγιοβιτς

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ν. Καραγεωργίου): Πριζόφσκι, Μουλόπουλος, Ροτζέριο, Μάντζιος (77'Βασιλείου), Σκέμπης, Μάγκας (57'Πετράτσι), Ιωαννίδης (72'Γιάντσης), Κονέ, Λυκογιάννης, Κάντζι