«Λευκή» ισοπαλία στα Λουκίσια

21:25 28/8/2011 - Πηγή: AEK365
Στο 0-0 έμειναν ΑΕΚ (U20) και ΑΟ Λουκισίων σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην Χαλκίδα, στην μνήμη των Κωνσταντίνου Ντελή (πρόεδρος του ΑΟΛ) και Γιώργου Μπουλούκου (ποδοσφαιριστής) που πρόσφεραν τα μέγιστα στην ομάδα των Λουκισίων. Οι ομάδες των Ντανιέλ Μπατίστα και Γιάννη Καραμπά πρόσφεραν θέαμα αλλά όχι και γκολ στους φιλάθλους που βρέθηκαν
στο τοπικό γήπεδο. Κορυφαία στιγμή για την ΑΕΚ, μία ευκαιρία του Φούντα στο α' ημίχρονο, ενώ για τους γηπεδούχους χάθηκε μεγάλη ευκαιρία προς το τέλος του ματς. Μόνο μελανό σημείο για την Β' Ομάδα της ΑΕΚ, μία αγκωνιά που δέχθηκε πάνω στην φάση ο Ναυπλιώτης και χρειάστηκε να του γίνουν ράμματα στην μύτη. Η ΑΕΚ αγωνίστηκε με τους: Δωρίαδη, Ναυπλιώτη, Ερέκι, Γαρουφαλιά, Βλάχο, Φακόμπο, Φούντα, Νικολιά, Αργυρίου, Μάλτσι, Παπαδημητρίου Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κοζάκης, Παλιαρούτας, Αρέστη, Τσεβάς, Μήκος, Κατσέτης, Κίσσας, Γροντής και ο υπό δοκιμή τερματοφύλακας Γρηγορόπουλος. Οι παίκτες του κ. Μπατίστα έχουν την Δευτέρα ρεπό και θα επιστρέψουν στις προπονήσεις το απόγευμα της Τρίτης.