23:56 15/4/2013 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 31η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΓΙΟΡΚΑ- ΘΕΛΤΑ: 1-0
Γήπεδο: Όνο Εστάντι

Με γκολ στις καθυστερήσεις, η Μαγιόρκα πήρε νίκη χρυσάφι με 1-0 επί της Θέλτα και παραμένει ζωντανή στη μάχη της παραμονής.

Στο 21ο λεπτό ο Αουάτ είπε όχι σε σουτ του Λόπεθ, ενώ στο 30' και στο 31' ο Βάρας σταμάτησε τα σουτ του Ντος Σάντος. Η Μαγιόρκα έχασε ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία στο 40', με τον Μπιγάς να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνά λίγο άουτ.

Στο 53' το σουτ του Κρον Ντέλι πέρασε άουτ, ενώ στο 65' το σουτ του Ουμπίνια σταμάτησε στο δοκάρι του Αουάτ. Ο Ισραηλινός γκολκίπερ απέκρουσε δύσκολα την κεφαλιά του Τούνιεθ, ενώ στο 80' ο Αουάτ είπε ξανά όχι σε σουτ του Φερνάντεθ. Η λύτρωση για τη Μαγιόρκα ήρθε στο 90+1' με τον Ντος Σάντος να σκοράρει και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.

ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Αουάτ, Χάτον, Ζερομέλ, Μπιγάς, Κέβιν, Μαρτί (73' Περέιρα), Πίνα, Μάρκεθ (73' Τισόνε), Άλφαρο (84' Αριθμέντι), Ντος Σάντος, Χέμεντ

ΘΕΛΤΑ: Βάρας, Τζόνι, Βίλα, Τούνιεθ, Λάγο, Ουμπίνια, Ίνσα, Λόπεθ (70' Ορεγιάνα), Φερνάντεθ, Κρον Ντέλι (84' Πράνιτς), Μπερμέχο (77' Παρκ).