Ματσάρα στην Άγκυρα

23:03 19/10/2012 - Πηγή: AEK365

Εκπληκτικό παιχνίδι έγινε στην Άγκυρα όπου η Γκεντσλέρ υποδέχθηκε την Γαλατά στην πρεμιέρα της 8ης αγωνιστικής της ΣουπερΛιγκί. Μετά από ένα 90λεπτο με τρομερές διακυμάνσεις στο σκορ οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες, 3-3. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 26' με τον Αζοφέιφα για να ανατρέψει το σκορ στις αρχές τις επανάληψης η Γαλατάσαράι μέσα σε ένα 4λεπτο (54' Μπουλούτ, 58' Ελμάντερ). Η Γκεντσλέρ απάντησε γρήγορα με δύο γκολ σε ένα λεπτό (66' Ντεμίρ, 67' Ντουρμάζ). Τελικά η Γαλατά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 86' με τον Μπαλτά, παραμένοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος. Πλέον η Γαλατά του Τερίμ έκλεισε περίπου έναν μήνα χωρίς νίκη καθώς ήταν το πέμπτο ματς που δεν πανηγύρισε την επιτυχία.