Ματσάρα στο «Άμπε Λένστρα»

22:56 3/2/2012 - Πηγή: AEK365

EREDIVISIE- 20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Την 3η συνεχομένη νίκη της πέτυχε η Χέρενφεεν, η οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 403 της Ρόντα, σε ένα ματς με πολλές συγκινήσεις,
Η Χέρενφεεν πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ, καθώς μόλις στο 5', ο Ντοστ έκανε το 1-0. Η Ρόντα ισορρόπησε το ματς και έφτασε στην ισοφάριση στο 10', με τον Μαλκί, αλλά ο Τζανμάατ έκανε το 21 για τους γηπεδούχους 7 λεπτά αργότερα.
Η Ρόντα είχε εκ νέου απάντηση και έκανε το 2-2 στο 44' με το δεύτερο γκολ του Μαλκί, ενώ ο Ντε Μπέουλε στο 51ο λεπτό γύρισε το ματς σε 32 για τη Ρόντα.
Ωστόσο το ματς επεφύλασσε πολλές συγκινήσεις ακόμη και στο 64' ο Σιμπόν έγραφε το 3-3, ενώ 6 λεπτά αργότερα ο Ντοστ με το δεύτερο γκολ του στον αγώνα, έδωσε και πάλι προβάδισμα στη Χέρενφεεν (4-3).

Χέρενφεεν- Ρόντα: 4-3
(Ντοστ 5', 70', Τζανμάατ 17', Σιμπόν 64'- Μαλκί 10', 44', Ντε Μπέουλε 51')