23:54 4/12/2012 - Πηγή: AEK365

Champions League 3ος ΟΜΙΛΟΣ - 6η αγωνιστική

ΜΑΛΑΓΑ-ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: 2-2

ΓΗΠΕΔΟ: Ροσαλέδα

Δεν έβγαλε νικητή το ματς στο Ροσαλέδα όπου Μάλαγα και Άντερλεχτ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Πρώτη στον όμιλο η Μάλαγα, εκτός Ευρώπης οι Βέλγοι. Σαφώς ανώτεροι οι Ισπανοί έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και τελικά άνοιξαν το σκορ λίγο πριν λήξει το ημίχρονο με ένα φοβερό σουτ του Ντούντα. Η Άντερλεχτ είχε σκοράρει στο 43' με τον Γιοβάνοβιτς,

γκολ που ακυρώθηκε λανθασμένα ως οφσάιντ. Μόλις στο 50' όμως στο δεύτερο μέρος ο Γιοβάνοβιτς σκόραρε ξανά και αυτή τη φορά το γκολ μέτρησε για να γίνει το 1-1. Ο Σέρβος στο 55' είχε σουτ στο δοκάρι και η Μάλαγα απάντησε τέσσερα λεπτά μετά με δοκάρι του Σάντα Κρους. Στο 61' η Μάλαγα πήρε εκ νέου προβάδισμα χάρη και πάλι σε γκολ του Ντούντα. Οι Βέλγοι όμως πήραν τελικά την ισοπαλία χάρη στο γκολ του Μποκανί στο 89ο λεπτό.

ΜΑΛΑΓΑ: Καμενί, Σάντσες, Ονιέγου, Ουέλιγκτον (54'Χεσούς Γκάμεθ), Ελισέου, Ιτούρα, Τουλαλάν (16'Καμάτσο), Ντούντα (79'Πορτίγιο), Μπουονανότε, Σεμπάστιαν Φερνάντες, Πορτόγιο, Σάντα Κρους

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Προτό, Ζιλέ, Κουγιατέ, Σαφάρι, Ντεσάχτ, Μπίλια, Κλιεστάν, Μπρούνο, Πράε (71'Ντε Σούτερ), Γιοβάνοβιτς (84'Βάργκας), Μποκανί