Με το δεξί το Ανατόλια

21:51 7/1/2012 - Πηγή: AEK365

Το Ανατόλια ξεπέρασε την αντίσταση του Πανιωνίου και κατάφερε να μπει «με το δεξί» στο 2012, αφού επικράτησε με 3-0 (25-19, 25-21, 25-22) στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών.

Και αν στο πρώτο σετ οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο, στο δεύτερο, οι φιλοξενούμενες βρέθηκαν να προηγούνται με 8-3 και άγχωσαν τις γηπεδούχες που τελικά, όμως, πήραν ξανά το προβάδισμα και έκαναν το 2-0.

Όχι, ότι ο Πανιώνιος τα παράτησε στο τρίτο σετ, όπου και εκεί προέβαλε σθεναρή αντίσταση, αλλά στις κρίσιμες λεπτομέρειες «μίλησε» η έδρα.

Ανατόλια: Βουτσά, Μιγιάτοβιτς, Κωνσταντινίδου, Κιόση, Παρασκευοπούλου, Γεωργακοπούλου, Ρεϊζόγλου (λ), Νικολαΐδου, Σωτηρίου, Παπαστεφάνου, Οικονομίδου.

Πανιώνιος: Κωνσταντίνου, Σιλχάνοβα, Πάππα, Σαμπάνη, Σταυροπούλου, Αναγνωστοπούλου, Νάστου (λ), Κόνιαρη, Καλαφατάκη, Δελατόλα, Βαμβακούση, Καρακίτσου.