22:03 25/10/2012 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE- 10ος ΟΜΙΛΟΣ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΑΡΙΜΠΟΡ- ΤΟΤΕΝΑΜ: 1-1

Γήπεδο: Λιούντσκι

Ακόμα μια κακή εμφάνιση για την Τότεναμ στον θεσμό με την αγγλική ομάδα να μένει στο 2-2 με την Μάριμπορ. Τα "σπιρούνια" απείλησαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Σίγκουρντσον. Η Μάριμπορ σκόραρε στο 7' με τον Μπέριτς αλλά το γκολ

ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 32' ο Χάντλστοουν έπιασε την κεφαλιά με τον Χαντάνοβιτς να μπλοκάρει. Δέκα λεπτά μετά ο Μεζγκά έκανε την κούρσα και έκοψε για τον Μπέριτς που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Η Τότεναμ ανέβηκε στο δεύτερο μέρος και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59' με τον Σίγκουρντοσν μετά από φάση διαρκείας. Από εκεί και πέρα το ματς έγινε κακό και το σκορ δεν άλλαξε.

ΜΑΡΙΜΠΟΡ: Χαντάνοβιτς, Μέγιατς, Άργκους, Ραΐσεβιτς, Μίλετς, Ιμπραΐμι, Μερτέλι, Μεζγκά (74'Φιλίποβιτς), Τσβιγιάνοβιτς, Ταβάρες (90'Κόμαζετς), Μπέριτς.

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Φερτόνγκεν, Κόκερ, Γουόκερ, Νότον, Χάντλστόουν, Λένον, Σάντρο (84'Λίβερμορ), Σίγκουρντσον (75'Ντέμπσεϊ), Τάουνσεντ (46'Φάλκε), Ντεφόε