Μεγάλη εμφάνιση και γκολάρες από Καρβουνίδη (VIDEO)

18:37 19/3/2013 - Πηγή: AEK365

Το Ισραήλ αντιμετώπισε η Εθνική μας Ομάδα Κ-16 για το αναπτυξιακό τουρνουά της UEFA που διεξάγεται στη Χαλκίδα. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα συνέτριψε με 4-1 τον αντίπαλο του και κατέκτησε την πρώτη θέση, με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Πρωταγωνιστής στο ματς ο νεαρός παίκτης της ΑΕΚ Βασίλης Καρβουνίδης που πέτυχε δύο εκπληκτικά γκολ, το πρώτο (1-1) στο 44ο λεπτό με ψηλοκρεμαστό σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή και το δεύτερο (3-1) στο 58ο λεπτό με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ ενώ δημιούργησε άλλο ένα.

Ο Καρβουνίδης αγωνίζεται στην ΑΕΚ Κ 15 του Μιχάλη Βλάχου, ενώ στον συγκεκριμένο αγώνα του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος του οποίου προπονητής είναι ο Μπάμπης Ζελένιτσας από την ΑΕΚ έπαιξαν και οι Ντούνης, Βιδάλης, Τσέλιος.