Μεγάλο «διπλό» στην Κρήτη ο Ηρακλής

17:36 20/10/2012 - Πηγή: AEK365

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Football League, ο Ηρακλής πήρε σπουδαία νίκη μέσα στο "Παγκρήτιο" επί του Εργοτέλη επικρατώντας με 1-0.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Στεφανίδης στο 34ο λεπτό με τον Δασκαλάκη του Εργοτέλη να αποβάλλεται για την παράβαση και την κρητική ομάδα να συνεχίζει επί 56 λεπτά με παίκτη λιγότερο.

Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Πίτσος, Τζανακάκης (69' Ουέλινγκτον), Σαρρής, Δασκαλάκης, Ρομάνο, Μπουχαλάκης, Γκαντιάγκα, Χαντί, Δωματάς (46' Γεωργίου), Ζαχόρα (72' Ρέντζας).
Ηρακλής (Γιώργος Στράντζαλης): Φιρινίδης, Λόπεζ, Βαγγελόπουλος, Παληγεώργος, Λιαπάκης (71' λ.τ Παπαστεργιανός), Χιονίδης (62' Μπανγκουρά), Γεωργίου, Στεφανίδης, Κριβόκαπιτς (83' Νατσούρας), Μίχος, Φερνάντεζ.