Μοιρασιά στην Τσεχία

23:45 13/9/2011 - Πηγή: AEK365
CHAMPIONS LEAGUE - 8ος ΟΜΙΛΟΣ 1η αγωνιστική ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ-ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ: 1-1 ΓΗΠΕΔΟ: Έντεν Οι Τσέχοι στο πρώτο ημίωρο είχαν μια φλύαρη υπεροχή και απείλησαν μόνο με κάποια μακρινά σουτ. Από εκεί και πέρα η Μπάτε επιχείρησε να αντιδράσει και στο 36' είχε μια καλή ευκαιρία με τον Γκορντέιτσουκ. Στην αντεπίθεση οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Πετρζέλα και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου άνοιξε το σκορ. Οι παίκτες των Τσέχων συνδυάστηκαν
όμορφα με τον Γίρατσεκ να κόβει για τον Μπακός που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1. Στο 53' στο δεύτερο μέρος η Πλζεν βρέθηκε κοντά σε ένα δεύτερο γκολ αλλά ο Λιμπέρσκι από καλή θέση σούταρε άουτ. Δέκα λεπτά μετά ο Κόλαρ βγήκε απέναντι από τον Γκούτορ απλά πλάσαρε πάνω του. Ενώ η Πλζεν πίεζε στο 69' η Μπάτε βγήκε στην αντεπίθεση και ο Μπρεσάν με πλασέ πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του Τσεχ και ισοφάρισε. Λίγο πριν συμπληρωθούν τα 90' οι γηπεδούχοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν το ματς όταν ο Κόλαρ από ιδανική θέση σούταρε άουτ. ΒΙΚΤΟΡΙΑ: Τσεχ, Ραϊτοράλ, Μπιστρόν, Τσισόφσκι, Λιμπέρσκι (79'Τραπ), Πετρζέλα (70'Ντουρίς), Κόλαρ, Χόρβαθ, Γίρατσεκ, Πίλαρ (88'Χόρα), Μπακός. ΜΠΑΤΕ: Γκούτορ, Μπάγκα, Φιλιπένκο, Σίμιτς, Μπορντάτσεφ, Α.Βολόντκο, Ολέτσνοβιτς, Μπρεσάν (72'Κοντσεβόι), Ρούντικ, Γκορντέιτσουκ (87'Μ.Βολόντκο), Κέζμαν (76'Πορφίριο).