Οι πρώην Ενωσίτες «καθάρισαν» την Μπόκα (VIDEO)

08:02 10/6/2013 - Πηγή: AEK365

TORNEO FINAL ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

Η Ρασίνγκ Κλουμπ κέρδισε 2-0 την Μπόκα Τζούνιορς με την σφραγίδα δυο ποδοσφαιριστών που έχουν φορέσει την φανέλα της ΑΕΚ. Ο Αγκουστίν Πελετιέρι στο 21ο λεπτό και ο Σεμπάστιαν Σάχα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 48ο λεπτό χάρισαν την νίκη στην ομάδα τους επί της Μπόκα.
Η Ρίβερ Πλέιτ έπιασε στην κορυφή την Νιούελς Ολντ Μπόις καθώς κέρδισε 2-1 την Ιντεπεντιέντε με γκολ των Ιτούρμπε και Λανζίνι ενώ η Ιντεπεντιέντε μείωσε με τον Μοντενέγκρο με τους οπαδούς της να τα κάνουν "γυαλιά-καρφιά" στο Μονουμεντάλ καθώς ο υποβιβασμός είναι δεδομένος μετά και από την νίκη της Κίλμες.
Η Νιούελς Ολντ Μπόις του Νάτσο Σκόκο έχει την ευκαιρία να βρεθεί ξανά μόνη πρώτη στην βαθμολογία καθώς αντιμετωπίζει τα ξημερώματα την Ουνιόν Σάντα Φε.