Οι βουτιές και ο… αυτοσαρκασμός του Μπέιλ (video)

09:53 14/10/2012 - Πηγή: AEK365

Είναι να μην σου βγει η φήμη, αλλά ο Γκάρεθ Μπέιλ, παίκτης της Τότεναμ, αντιπάλου του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, δεν την έχει... γλιτώσει.

Ήδη έχει δεχθεί μεγάλη κριτική ότι προσπαθεί με παραπλανητικές βουτιές να κερδίσει είτε αποβολές, είτε πέναλτι υπέρ της ομάδας του, κάτι που έκανε πολλάκις και στην αναμέτρηση της Ουαλίας με τη Σκωτία (2-1) για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2014.

Ο μεσοεπιθετικός των Σπιρουνιών ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην

Ουαλία με δύο γκολ μέσα σε 8 (81' και 88') λεπτά κάνοντας την ανατροπή από το τέρμα του Μόρισον στο 28ο λεπτό για τους Σκωτσέζους, αλλά το πρώτο προήλθε από πέναλτι που κέρδισε ο Μπέιλ μετά από πτώση του μέσα στη μεγάλη περιοχή.

Μάλιστα, ο Μπέιλ αυτοσαρκάστηκε και ανήρτησε στον προσωπικό του λογαριασμό στο twitter φωτογραφία με τον ίδιο να... βουτάει στον αγωνιστικό χώρο.

Δείτε το video από ακόμη μία βουτιά του Μπέιλ στην αναμέτρηση με τη Σκωτία και τη φωτογραφία...