15:58 30/9/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ- ΤΖΕΝΟΑ: 0-0
Γήπεδο: Φρίουλι
Στο 0-0 έμεινε η Ουντινέζε με τη Τζένοα και πλέον έχει μόλις μία νίκη σε 6 ματς.
Η Τζένοα απείλησε πρώτη με τον Ιμόμπιλε να κάνει όμορφη ενέργεια αλλά άστοχο σουτ στο 17ο λεπτό, ενώ στο 29' η κεφαλιά του Φαραόνι έφυγε ψηλά άουτ.
Στο 37' το σουτ του Κούτσκα έξυσε το δοκάρι της Ουντινέζε, ενώ στο 43' η κεφαλιά του Φαραόνι έφυγε ψηλά άουτ.
Τελευταία καλή φάση του πρώτου μέρους ένα σουτ

του Πασκουάλε που δε βρήκε στόχο.
Στο 63' το σουτ του Λατσάρι έφυγε άουτ ενώ δύο λεπτά μετά ο Μπρκιτς είπε όχι στον Κούτσκα.
Το ματς δεν είχε καλό ρυθμό στη συνέχεια και μοναδική αξι9όλογη στιγμή ήταν ένα συρτό σουτ του Ανσέλμο στο 84', με τον Μπρκιτς να πέφτει και να διώχνει.
ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Μπρκιτς, Μπενατιά, Πασκουάλε, Ντανίλο, Κόντα, Πίντζι Φαραόνι (74' Άλαν), Περέιρα, Λατσάρι, Ρανέγκιε, Φαμπρίνι (67' Μπαρέτο).
ΤΖΕΝΟΑ: Φρέι, Κανίνι, Γκράνβιστ, Μορέτι Αντονέλι, Μπερτολάτσι, Κούτσκα (69' Ανσέλμο), Σαμπιρίζι (46' Φερονέτι), Σέιμουρ (16' Τόσζερ), Μποριέλο, Ιμόμπιλε.