17:28 21/10/2012 - Πηγή: AEK365

PREMIER LEAGUE- 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ- ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: 1-1
Γήπεδο: Στάδιο του φωτός
Στο 1-1 κόλλησε η Νιούκαστλ μέσα στην έδρα της Σάντερλαντ κι έχει μείνει πολύ πίσω στη βαθμολογία.
Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Νιούκαστλ καθώς άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Μινιολέ είπε όχι σε σουτ του Αμεόμπι, αλλά στην επαναφορά ο Καμπάιγ με νέο σουτ έκανε το 1-0. Στο 25ο λεπτό οι «καρακάξες» έμειναν

με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τιοτέ, ωστόσο στο 38' είχαν μεγάλη ευκαιρία να κάνουν το 2-0, καθώς το βολέ του Μπα μέσα από την περιοχή έφυγε λίγο άουτ.
Όλα έδειχναν πως η Νιούκαστλ θα πάει το πρώτο της φετινό διπλό, αλλά στο 85ο λεπτό, ο Ο'Σέι εκτέλεσε ένα φάουλ και κατά λάθος ο Μπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, κάνοντας το τελικό 1-1.
ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ: Μινολέ, Γκάρντνερ, Ο' Σέι, Κουεγιάρ, Ρόουζ, Τζόνσον (83' Βον), Κόλμπακ, Λάρσον, ΜακΚλιν, Σεσενιό (64' Σαχά), Φλέτσερ
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Σίμσον, Γουίλιαμσον, Κολοτσίνι (80' Τέιλορ), Σαντόν, Γκουτέρες, Τιοτέ, Καμπάιγ, Μπεν Αρφά (85' Ομπερτάν), Μπα, Αμεόμπι Σόλα (36' Περτς)