«Παιχνίδι τελικός»

18:06 29/11/2011 - Πηγή: AEK365

Ο προπονητής της Μπιλμπάο, Φώτης Κατσικάρης αναφέρθηκε στην αναμέτρηση με τη Νανσί (30/11, 22:00) για την Ευρωλίγκα, λέγοντας ότι η ομάδα χρειάζεται τον κόσμο στο πλευρό της στο καθοριστικό ματς με τους Γάλλους.

«Το παιχνίδι με την Νανσί είναι μια μοναδική ευκαιρία για τους οπαδούς μας, να δουν την ομάδα να αγωνίζεται στην Ευρωλίγκα. Θέλουμε να έρθουν όλοι να μας υποστηρίξουν γιατί η ομάδα το χρειάζεται. Ξέρω πως δεν είναι χαρούμενοι αυτή τη στιγμή με την απόδοσή μας αλλά τους χρειαζόμαστε στο γήπεδο. Λίγες λεπτομέρειες μένουν να διορθώσουμε και θα επιστρέψουμε στις νίκες. Θέλουμε να μας στηρίξουν και τα 40 λεπτά. Θα μπούμε στο παρκέ για τη νίκη. Αυτό το παιχνίδι θα είναι σαν τελικός για εμάς. Πρέπει να κερδίσουμε αν θέλουμε να έχουμε πιθανότητες να φτάσουμε στο Τοπ 16. Η Νανσί δεν δεν θα αλλάξει στρατηγική ακόμα κι αν δεν παίζει ο Μπατούμ