15:42 1/4/2012 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ - 30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ-ΧΕΤΑΦΕ 3-0

ΓΗΠΕΔΟ: Βιθέντε Καλντερόν

Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 3-0 τη Χετάφε στο «Βιθέντε Καλντερόν», στην πρώτη σημερινή αναμέτρηση για την 31η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Οι Μαδριλένοι -πλέον- περιμένουν τα αποτελέσματα των αγώνων της Εσπανιόλ και Σεβίλλης για να δουν σε ποια θέση θα βρίσκονται μετά από την ολοκλήρωση της αγωνιστικής. Η Ατλέτικο

άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό του αγώνα με τον Σάλβιο. Στο 62ο λεπτό ο Ντιέγκο διπλασίασε τα τέρματά της ομάδας και το τελικό 3-0 έγινε από τον Φαλκάο στο 77ο λεπτό.

Aτλέτικο Μαδρίτης: Κουρτουά, Χουανφράν, Περέα, Ντομίνγκεζ, Φελίπε, Σουάρεζ, Γκάμπι, Σάλβιο, Ντιέγκο (66' Αντριάν), Αρντά (72' Κόκε), Φαλκάο (79' Τιάγκο)

Χετάφε: Μόγια, Τόρες, Ντίαζ, Αλέξις, Μανέ, Λασέν (57' Κασκέρο), Ροντρίγκεζ, Κάστρο, Σαράμπια (65' Γκουίθα), Γκαβιλάν (80' Σαμού), Μίκου