18:32 11/3/2012 - Πηγή: AEK365

BUNDESLIGA- 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ- ΑΝΟΒΕΡΟ: 3-0
Γήπεδο: Βεζερστάντιον
Τη νίκη με 3-0 κόντρα στο Ανόβερο πέτυχε η Βέρντερ Βρέμης, χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία.
Το Ανόβερο έφτασε κοντά στο γκολ στο 14ο λεπτό, καθώς ο Βίιζε απέκρουσε το σουτ του Για Κόναν και στη συνέχεια ο Παπασταθόπουλος πρόλαβε και απομάκρυνε πριν ο Αμπντελαουέ σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 22' ο Πιζάρο έκανε το πλασέ από κοντά, με τον Ζίλερ να απομακρύνει, ενώ στο 31' ο Περουβιανός κατάφερε να ανοίξει

τα σκορ.
Ο Εκισί εκτέλεσε το φάουλ, ο Πιζάρο πρόλαβε τον Χαγκουί και με προβολή έκανε το 1-0.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ρόζενμπεργκ βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε καθώς είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ του Πιζάρο, αλλά στο 49ο λεπτό ο Πρεντλ έκανε το 2-0.
Ο Ρόζενμπεργκ στο 55ο λεπτό με όμορφο σουτ έγραψε το τελικό 3-0 και στην ουσία κάπου εκεί τελείωσε και το ματς.
Στο 80' ο Για Κόναν είχε ακυρωθέν γκολ, καθώς βρισκόταν σε θέση οφσάιντ.
ΒΕΡΝΤΕΡ: Βίιζε, Φριτζ, Πρεντλ, Παπασταθόπουλος, Χάρτερζ, Μπαργκφρέντε, Γιουνούζοβιτς (86' Σμιτζ), Τρίμπουλ (76' Ιγκιόφσκι), Μαρίν (18' Εκισί), Ρόζενμπεργκ, Πιζάρο.
ΑΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Τσερούντολο, Πόγκατετζ, Χαγκουί, Πάντερ, Πίντο (80' Λάλα), Στιντλ, Ράους (71' Ρόγιερ), Κόναν, Αμπντελαουέ (60' Σόμπιεχ), Στόπελκαμπ.