Πρόκριση με ιδρώτα για ΑΕΛ

17:04 25/10/2012 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ 1η φάση

Αχαρναϊκός-ΑΕΛ 0-1
Με γκολ του Τσιμπάμπα τρία λεπτά πριν το τέλος η Λάρισα κέρδισε 1-0 τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας όπου θα αντιμετωπίσει σε διπλούς αγώνες τον Αστέρα Τρίπολης.

Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου 1-3
Με ανατροπή προκρίθηκε

και ο Εθνικός Γαζώρου, ακόμα μια ομάδα της Football League, αφού πέρασε το εμπόδιο του Ρούβα με σκορ 3-1. Ο Κορδονούρης έκανε το 1-0 για τους Κρητικούς από την... άσπρη βούλα, για να έρθουν τα γκολ των Ναλμπάντη (76'), Χαριτίδη (81') και Κοσμίδη(90+3') για το τελικό 3-1. Οι Σερραίοι στη Τρίτη φάση του Κυπέλλου θα αντιμετωπίσει τη SKODA Ξάνθη.

Τύρναβος 2005-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 Με γκολ του Οικονόμου στο 20ο λεπτό και του Μοθυσινάκη στο 70ο λεπτό, ο Τύρναβος κέρδισε τον Οικονόμο Τσαριτσάνης και στην δεύτερη φάση θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Σιδηροκάστρου.