Πρώτη νίκη της Ανζί για το 2013! (VIDEO)

15:26 14/4/2013 - Πηγή: AEK365

Στο Νίζνι Νόβγκοροντ, η Ανζί επικράτησε εκτός έδρας της Βόλγκα με 3-0, για την 24η αγωνιστική του ρωσικού πρωταθλήματος, και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη μέσα στο 2013! Σημειώνεται πως η τελευταία φορά που οι παίκτες του Χίντινγκ είχαν κερδίσει ήταν τον Δεκέμβριο όταν είχαν επιβληθεί με 2-0 της ΤΣΣΚΑ Μόσχας.
Στο 34ο λεπτό ο Σπάχιτς έκανε το 0-1 με το πρώτο του γκολ

επί ρωσικού εδάφους με ωραία κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ζιρκόφ. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, η μπάλα αφού πέρασε ανάμεσα από πολλά σώματα έφτασε στον Τραορέ που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-2.
Στην επανάληψη τα πράγματα για την Ανζί έγιναν ακόμα πιο εύκολα καθώς η Βόλγκα έμεινε με δέκα παίκτες στο 67ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα ο Γουίλιαν πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Ανζί διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.
Πλέον η Ανζί βρίσκεται στο -4 από την δεύτερη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης.