Πρώτοι βαθμοί για Γουέστ Μπρομ

17:35 11/9/2011 - Πηγή: AEK365
PREMIER LEAGUE- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ- ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ: 0-1 Γήπεδο: Κάροου Ρόουντ Σημαντικό διπλό έκανε η Γουέστ Μπρομ επί της Νόργουιτς με 1-0. αυτοί ήταν οι πρώτοι βαθμοί των φιλοξενούμενων, που έχασαν και πέναλτι με τον Οντεμβίγκι. Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η Γουέστ Μπρομ, η οποία άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό. Ο Οντεμβίγκι ήταν ο δράστης, ο οποίος πλάσαρε τον Ρουντ μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια το ματς δεν ήταν καθόλου καλό, με πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και
λάθη. Στην επανάληψη η Γουέστ Μπρομ έμεινε πίσω, προστατεύοντας το γκολ του Οτνεμβίγκι, ο οποίος έχασε τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τα γκολ της ομάδας του στο 76', καθώς ο Ρουντ τον νίκησε από τα 11 μέτρα. ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ: Ρουντ, Μπαρνέτ, Τιέρνεϊ, Ντε Λαέτ, Νότον, Τζόνσον, Κροφτς, Σούρμαν (62' Χουλαχάν), Μπένετ, Χολτ (62' Μόρισον), Μάρτιν (70' Βόγκαν). ΓΟΥΕΣΤ Μ.: Φόστερ, Όλσον, Σόρεϊ, Ταμάς, Ρέιντ, Τόμας (84' Μπρουντ), Ντοράνς (69' Μόρισον), Μουλούμπου, Σάρνερ, Λονγκ (88' Τσόι), Οντεμβίγκι.