Ρόμπεν: Μεγάλο βήμα για την πρόκριση

11:57 29/3/2012 - Πηγή: AEK365

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η Μπάγερν Μονάχου μετά το 2-0 επί της Μαρσέιγ μέσα στο "Βελοντρόμ" με τον Άριεν Ρόμπεν να υποστηρίζει πως οι Βαυαροί έκαναν ένα μεγάλο βήμα για την πρόκριση ωστόσο υπογράμμισε πως υπάρχουν άλλα 90 λεπτά.

Ο Ρόμπεν ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 και σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο Ολλανδός μεσοεπιθετικός τόνισε: "Μπορούμε να είμαστε αρκετά ικανοποιημένοι. Αν κερδίσεις 2-0 εκτός έδρας στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, μπορείς να είσαι χαρούμενος.

Κάναμε ένα μεγάλο βήμα για την πρόκριση μας, τα δυο γκολ είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Τώρα πρέπει να έρθουν στο Μόναχο και να σκοράρουν δυο φορές. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό, αλλά θα μπούμε στο ματς με πολλή αυτοπεποίθηση. Δεν θέλω να μιλήσω για τα ημιτελικά πάρα πολύ, γιατί πρέπει να σεβαστούμε τον αντίπαλο μας. Υπάρχουν άλλα 90 λεπτά να παίξουμε και πρέπει να... καθαρίσουμε την πρόκριση, πρώτα από όλα".