Σαν να μην πέρασε μια μέρα (VIDEO)

01:28 23/8/2013 - Πηγή: AEK365

ΡΕΑΛ Μ.- ΑΛ ΣΑΝΤ: 5-0
Γήπεδο: Σαντιάγκο Μπερναμπέου

Ένας από τους μεγαλύτερους θρύλους στην ιστορία της Ρεάλ Μαδρίτης, γύρισε απόψε στο σπίτι του. Εκεί που ανδρώθηκε ποδοσφαιρικά, εκεί που σήκωσε άπειρους τίτλους και πέτυχε αμέτρητα γκολ και προπαντός εκεί που αγαπήθηκε σαν Θεός. Ο Ραουλ Γκονζάλεθ Μπλάνκο αποθεώθηκε από τον κόσμο του «Μπερναμπέου», αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο

με τη φανέλα της Ρεάλ και μάλιστα άνοιξε το σκορ στο φιλικό με τη νυν ομάδα του, Αλ Σαντ. Για την ιστορία το σκορ σταμάτησε στο 5-0 υπέρ της Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Ραούλ ξεκίνησε με τη Ρεάλ στο πρώτο μέρος και είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να σκοράρει στο 3ο και στο 15ο λεπτό. ωστόσο ένας τόσο μεγάλος γκολτζής όπως ο Ραούλ δεν χαρίζεται 3η φορά κι έτσι στο 23' μετάαπό όμορφη εναλλαγήμτης μπάλας, ο Ραούλ κατέβασε όμορφα και με σουτ έκανε το 1-0 για τη «βασίλισσα». Στο 26' το σουτ του Ραούλ βρήκε στο δοκάρι της Αλ Σάντ, η οποία είχε ένα καλό σουτ με τον Λεάντρο στο 35', το οποίο έφυγε μόλις άουτ. Πέντε λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Ράμος έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 61' ο Ίσκο με κεφαλιά έκανε το 2-0.

Στο 62' το σουτ του Ραούλ πέρασε λίγο έξω από το τέρμα του Λόπεθ, ενώ στο 80' ο Μπενζεμά με πέναλτι έκανε το 3-0. Το 4-0 έγραψε ο Χεσέ Ροντρίγκες στο 82ο λεπτό, ενώ στο 90' ο ίδιος παίκτης έκανε το τελικό 5-0.

ΡΕΑΛ: Κασίγιας (46' Λόπες), Αρμπελόα (50' Καρβαχάλ), Νάτσο , Ράμος (46' Ματέος), Μαρσέλο (50' Πέπε), Καζεμίρο, Μόντριτς (50' Ίσκο), Ντι Μαρία (50' Χεσέ), Κακά (50' Οζίλ), Ρονάλντο (46' Μοράτα), Ραούλ (46' Μπενζεμά).

ΑΛ ΣΑΝΤ: Αλ Σεέμπ (75' Ναΐμ), Ζακαρία, Σο, Νάσερ (72' Σαάντ), Χασάν, Μπελχαντί, Λεάντρο (75' Νιάνγκ), Αλ Μπλουσί, Αλ Χάιντος (72' Αλ Χαμάντ), Αλί (46' Ραούλ)