Σκληρή ήττα από Πλατανιά

14:12 27/10/2012 - Πηγή: AEK365

Σκληρή ήττα για την ομάδα Νέων της ΑΕΚ. Η ομάδα του Ντανιέλ Μπατίστα αν και προηγήθηκε, αν και κατά διαστήματα έπαιξε καλό ποδόσφαιρο δεν κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι και ηττήθηκε από τον Πλατανιά στο Καπανδρίτι 1-2. Κι όμως το ματς, το οποίο παρακολούθησε από κοντά ο Έβαλντ Λίνεν, ξεκίνησε ιδανικά για την ΑΕΚ η οποία στα πρώτα λεπτά προηγήθηκε 1-0 με τον Τσεβά και έπειτα από μπαλιά του Νικολιά. Η ομάδα έδειχνε να πατά καλύτερα στο γήπεδο,

είχε την κυκλοφορία της μπάλας και μία εξαιρετική ευκαιρία με τον Γροντή, όταν με γυριστό σουτ πριν το 30' έστειλε τη μπάλα άουτ. Σε μία ανύποπτη στιγμή όμως ήρθε η ισοφάριση για τον Πλατανιά στο 35'. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες 1-1 και η επανάληψη ήταν... διαφορετική. Και πάλι η ΑΕΚ είχε την υπεροχή, είχε μία καλή στιγμή με τον Τσεβά όμως και οι Κρητικοί έγιναν πιο επιθετικοί, με αποτέλεσμα να αγγίξουν το 1-2 έχοντας δοκάρι. Ό,τι δεν έκανε ο Πλατανιάς σε αυτή τη φάση το πέτυχε στο 75', με τους Κρητικούς να σκοράρουν. Στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ πίεσε, ο Μπατίστα έβαλε επιθετικούς στο παιχνίδι, με τον Δημγιόκα μάλιστα (είχε περάσει αλλαγή στη θέση του Ντούμπερετ μετά το 1-2) να χάνει σπουδαία ευκαιρία λίγο πριν το φινάλε.

ΑΕΚ: Μυλονώπουλος, Τσουκαλάς, Ερέκι, Ντούμπερετ, Ναυπλιώτης, Γαρουφαλιάς, Τσεβάς, Σταύρου, Γροντής, Νικολιάς, Μάλτσι

Πλατανιάς: Κοκκαλάς, Μπουρμπάκης, Μαραγκουδάκης, Φραγκουδάκης, Κοκονένκο, Πατρικάκης, Ράτα, Τσοντάκης, Τσικουδάκης, Τσίτας, Γαλανίδης