23:34 23/10/2012 - Πηγή: AEK365

Champions League 6ος ΟΜΙΛΟΣ - 3η αγωνιστική

ΜΠΑΤΕ ΜΠΟΡΙΣΟΦ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ: 0-3

ΓΗΠΕΔΟ: Ντινάμο

Ο Άλβες την κράτησε στο πρώτο μέρος και ο Σολδάδο καθάρισε στη συνέχεια για τη Βαλένθια που επικράτησε 3-0 της Μπάτε στην Λευκορωσία. Οι "νυχτερίδες" είχαν την πρώτη ευκαιρία όταν στο 4' ο Σολδάο δεν μπόρεσε να σκοράρει αλλά στη συνέχεια η Μπάτε ανέβηκε. Απείλσαν στο 12' με τον Ροντιόνοφ και έχασαν μεγάλη

ευκαιρία στο 31' με τον Άλβες να προλαβαίνει τον Πανλόφ πριν σκοράρει. Τέσσερα λεπτά μετά ο Βραζιλιάνος γκολκίπερ με εκπληκτική επέμβαση σταμάτησε την κεφαλιά του Ροντιόνοφ. Αντίθετα στη ροή του ματς στο 45' η Βαλένθια κέρδισε πέναλτι. Ο Σολδάδο δεν αστόχησε και έκανε το 0-1. Ίδια γεύση και στην επανάληψη ο Άλβες έπιανε (54') και ο επιθετικός των Ισπανών εκτελούσε γράφοντας το 55' το 0-2. Περίπου 15 λεπτά μετά (69') ο Σολδάδο ολοκλήρωσε το σόου πετυχαίνοντας χατ-τρικ

ΜΠΑΤΕ: Γκορμπούνοφ, Πολιακόφ, Σίμιτς, Φιλιπένκο, Μπορντάτσεφ, Ολεκνόβιτς, Βολόντκο, Λικχτάροβιτς (52'Σιβακόφ), Παβλόφ (67'Μοζολέφσκι), Ρονιτόνοφ, Χλεμπ

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Άλβες, Περέιρα, Ραμί, Κόστα, Σισοκό, Γκάγκο, Αλμπέλδα (72'Μπανέγκα), Κουαρδάδο, Κόστα, Φεγκουλί (81'Μπραραγκάν), Σολδάδο (77'Ζόνας).