23:57 8/1/2013 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΙΤΑΛΙΑΣ- ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΛΑΤΣΙΟ- ΚΑΤΑΝΙΑ: 3- 0
Γήπεδο: Ολίμπικο

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας βρίσκεται η Λάτσιο από απόψε καθώς επικράτησε με 3-0 της Κατάνια.

Μόλις στο 4ο λεπτό το μακρινό σουτ του Ίζκο σταμάτησε στο δοκάρι της Λάτσιο, ενώ στο 10' ο Φριζόν είπε όχι σε δυνατό σουτ του Καντρέβα. Τελικά στο 28ο λεπτό η Λάτσιο πήρε κεφάλι στο σκορ με κεφαλιά του Ράντου μετά από κόρνερ από δεξιά, ενώ στο 40΄ο Φριζόν είπε όχι σε όμορφο σουτ

του Φλοκάρι.

Στο 46ο λεπτό το σουτ του Αλμιρόν έφυγε λίγο άουτ, αλλά στο 61' ο Ερνάνες με όμορφο διαγώνιο σουτ, έκανε το 2-0. το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Ερνάνες με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς.

ΛΑΤΣΙΟ: Μπιθάρι, Καβάνδα (77' Μπρόκι), Μπιάβα, Τσάνα, Ράντου (84' Σιανί), Καντρέβα (68' Κονκό), Γκονζάλες, Λεντέσμα, Ερνάνες, Λούλιτς, Φλοκάρι.

ΚΑΤΑΝΙΑ: Φριζόν, Μπελούτσι, Λεγκροτάλιε, Ρολίν, Καπουάνο (82' Ντουκαρά), Λόντι, Ίζκο, Αλμιρόν, Γκόμες, Μπαριέντος (68' Κάστρο), Μπεργκέσιο (82' Ρικιούτι).