23:32 26/4/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 31η αγωνιστική

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ-ΑΝΟΒΕΡΟ: 2-3

ΓΗΠΕΔΟ: Τρόλι Αρίνα

Μετά από ένα πολύ ωραίο ματς το Ανόβερο επικράτησε 3-2 της Γκρόιτερ Φιρτ που πλέον κάνει σχέδια για την Τσβάιντε Λίγκα. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Αμπντελαουί για να ισοφαρίσει πέντε λεπτά μετά ο Ντζιούρτζις. Το Ανόβερο όμως πήρε και πάλι προβάδισμα χάρη στην κεφαλιά του Χόφμαν στο 71ο λεπτό. Στο

83' ο Ντζιούρτζιτς "χτύπησε" πάλι και ισοφάρισε όμως τέσσερα λεπτά μετά ο Ντα Σίλβα σκόραρε για το Ανόβερο και του έδωσε τη νίκη.

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ: Χεσλ, Νέχριγκ, Σόμπιετς (46'Κλάινε), Μαβράι, Μπαμπά, Γκάις, Φέρστνερ (79'Νέθε), Κλάους, Πριμπ, Παρκ (67'Πλέντλ), Ντζιούρτζιτς.

ΑΝΟΒΕΡΟ: Ζίλερ, Σακάι, Χόφμαν, Χαγκουί, Ποκονιόλι, Σμίντεμπαχ (89'Έγκιμαν), Ντα Σίλβα, Πίντο, Για Κόναν (69'Σλάουντραφ), Ράους, Αμπντελαουί (79'Τσαχέντ), Μ.Ντιούφ.