Θετικές εντυπώσεις από ΠΑΣ

22:17 17/7/2012 - Πηγή: AEK365

Νικηφόρο ήταν το πρώτο φιλικό τεστ του ΠΑΣ Γιάννινα στα Τρία Πέντε Πηγάδια. Οι κυανόλευκοι επικράτησαν με 3-0 του Πανθρακικού πραγματοποιώντας αρκετά καλή εμφάνιση και έδειξαν αρκετά καλά στοιχεία. Αγωνιστική διάθεση έδειξαν και αρκετοί νεαροί ποδοσφαιριστές της ομάδας.
Τα γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα σημείωσαν ο Βίλα με πλασέ στο 28', ο Τζάνης με πέναλτι στο 50'

και στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Γιάκος με δυνατό σουτ. Στο α' ημίχρονο αγωνίστηκε και ο υπό δοκιμή Πέτρος Τοπούζης που βρίσκεται στα Τρία Πέντε Πηγάδια και αν ικανοποιήσει θα αποκτηθεί.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Μαλούτας από τη Βέροια.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Φέγκρους, Πάντος, Ασωνίτης, Μιχαήλ, Οικονόμου, Λίλα, Κεϊτά, Ντε Βινσέντι, Παππάς, Βίλα, Τοπούζης. Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Κοροβέσης, Κολοβέτσιος, Πατσατζόγλου, Τζάνης, Κωστάκης, Γεωργίου, Γιάκος, Αυγενικού, Γανωτής, Μπακόλας, Νασούλης, Ιωάννου.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Κουτσόπουλος, Στάθης, Σαρακατσάνος, Μπαϊκαρά, Μακρυδημήτρης, Σκλιοπίδης, Γωνιάδης, Βοσνακίδης, Μίνγκας, Μοσχάκης, Χρήστου.