Τι έκανες πάλι ρε Νάτσο; (VIDEO)

08:05 16/5/2013 - Πηγή: AEK365

Η Νιούελς Ολντ Μπόις πήρε σπουδαία πρόκριση μέσα στην έδρα της Βελέζ Σάρσφιλντ νικώντας την με 2-1 παρότι είχε χάσει στο πρώτο παιχνίδι με 1-0.
Για ακόμα μια φορά μεγάλος πρωταγωνιστής για την Νιούελς ήταν ο Νάτσο Σκόκο που έμελε να πετύχει το καθοριστικό γκολ καθώς στο 40ο λεπτό έκανε το 0-2 για την Νιούελς. Ο Αργεντινός έπιασε στον ύπνο τον αντίπαλο αμυντικό, βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα και με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Μίλτον Κάσκο και πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα ο πρώην άσος της ΑΕΚ έκανε το 2-0. Το μόνο που κατάφερε η Βελέζ ήταν να μειώσει στο 82ο λεπτό με τον Φακούντο Φερέιρα.
Τώρα ο Νάτσο Σκόκο καλείται να οδηγήσει την Νιούελς σε ακόμα μια σπουδαία πρόκριση αυτή την φορά κόντρα στην Μπόκα Τζούνιορς την οποία θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά.