18:02 11/2/2012 - Πηγή: AEK365

LIGUE 1'- 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λιόν-Καέν: 1-2
(Λόπε 83' πεν.- Χαμουμά 13', Ναμπάμπ 73')
Ήττα σοκ γνώρισε η Λιόν μέσα στην έδρα της από την Μπρεστ κι έμεινε πολύ πίσω στη βαθμολογία.
Η Καέν πάγωσε το «Ζερλάν στο 13ο λεπτό, καθώς ο Χαμουμά άνοιξε το σκορ.
Τα πράγματα έγινα ακόμη πιο δύσκολα για τη Λιόν στο 73', καθώς ο Ναμπάμπ έγραψε το 2-0, για να μειώσει στο τελικό 2-1 ο Λισάνδρ Λόπες με πέναλτι στο 86'.

Μονπελιέ- Αζαξιό: 3-0
(Μπελχαντά 54' πεν.)
Κορυφή έπιασε η Μονπελιέ, καθώς επικράτησε άνετα με

3-0 της Αζαξιό.
Το σκορ άνοιξε στο 54ο λεπτό ο Μπελχαντά με πέναλτι, για να διπλασιάσει τα γκολ της ομάδας του ο Καμπέγια στο 64 λεπτό
Τρία λεπτά αργότερα ο συνήθης ύποπτος, Ολιβιέ Ζιρού διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Οσέρ- Λοριάν: 1-1
(Μπολί 18'- Εμεγκάρα 90+2')
Χωρίς νίκη για 5η σερί αγωνιστική έμεινε η Οσέρ, η οποία κόλλησε στο 1-1 με τη Λοριάν.
Η Οσέρ βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 18ο λεπτό με τον Μπολί, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Λοριάν έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Οντάρ.
Παρόλα αυτά η Λοριάν πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με ένα γκολ του Εμεγκάρα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Βαλενσιέν- Νανσί: 1-0
(Σαμαμάσα 90+2')
Τη δεύτερη συνεχομένη νίκη της πέτυχε η Βαλενσιέν, επικρατώντας με 1-0 της Νασνσί και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σαμαμάσα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.