Βιλανόβα: 2-0 στο ημίχρονο

10:59 30/4/2013 - Πηγή: AEK365

Την Τετάρτη στο "Καμπ Νου", η Μπαρτσελόνα καλείται να ανατρέψει το 4-0 κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου και να προκριθεί στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ με τον Τίτο Βιλανόβα, σύμφωνα με την εφημερίδα MUNDO DEPORTIVO, να υπογραμμίζει στους παίκτες του πως στόχος είναι να πάνε στο ημίχρονο προηγούμενοι με 2-0.
Συγκεκριμένα, αυτό που τόνισε ο προπονητής της Μπαρτσελόνα στους ποδοσφαιριστές είναι πως "δεν κοιτάζουμε να βάλουμε τέσσερα γκολ, στόχος μας είναι να είμαστε μπροστά με 2-0 στα πρώτα 45 λεπτά".
Ο Βιλανόβα θεωρεί πως η Μπαρτσελόνα ήταν καλύτερη από την Μπάγερν Μονάχου μέχρι να γίνει το 3-0 στην "Allianz Arena" και αυτό που θέλει από τους ποδοσφαιριστές του είναι να κάνουν ό,τι ακριβώς έκαναν και στην ρεβάνς κόντρα στην Μίλαν όταν και προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο έχοντας ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.