ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ- 1ος ΟΜΙΛΟΣ- 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΥΑΛΙΑ- ΣΕΡΒΙΑ: 0-3
Γήπεδο: Μιλένιουμ

Νίκη χωρίς αντίκρισμα πέτυχε η Σερβία με 3-0 επί της Ουαλίας.

Η Σερβία άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με γκολ του Τζόρτζεβιτς, ενώ στο 39' ο Κολάροφ έβαλε μπροστά τη Σερβία με δύο τέρματα.

Η Σερβία πίεσε και στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό ο Μάρκοβιτς έκανε το

τελικό 3-0.

ΟΥΑΛΙΑ: Μίχιλ, Γκάντερ, Μάθιους, Γκαμπιντόν, Ντέιβις, Λέντλι (75' Ρόμπσον Κανού), Κινγκ (58' Μπέιλ), Ράμσεϊ, Κροφτς (58' Βόγκαν), Μπέλαμι, Βόουκς

ΣΕΡΒΙΑ: Στόικοβιτς, Μπίσεβατς, Νάστασιτς, Ιβάνοβιτς, Κολάροφ, Ραντοβάνοβιτς (67' Μιλιβόγιεβιτς), Ντζούρισιτς, Φέισα (90+2' Πέτροβιτς), Τάντιτς (88' Κρστίσιτς), Τζόρτζεβιτς, Μάρκοβιτς.

ΣΚΟΠΙΑ- ΣΚΩΤΙΑ: 1-2
Γήπεδο: Εθνικό στάδιο Σκοπίων

Την 2η νίκη της πέτυχε η Σκωτία που επικράτησε με 2-1 μέσα στα Σκόπια.

Μοιρασμένο το πρώτο μέρος, με τις δύο ομάδες να έχουν λιγοστές ευκαιρίες για γκολ και το σκορ να μένει στο μηδέν.

Τελικά η Σκωτία που είχε μπει καλύτερα στην επανάληψη, βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα στο 60' με γκολ του Άνια. Τα Σκόπια πίεσαν από εκεί και πέρα και στο 84' ο Κοστόφσκι έκανε το 1-1.

Τη νίκη στη Σκωτία έδωσε ο Μαλόνεϊ με γκολ στο 89ο λεπτό.

ΣΚΟΠΙΑ: Πακόφσκι, Γκεοργκιέφσκι, Σίκοφ, Νοβέσκι, Ριστόφσκι, Τριτσκόφσκι, Μπαμπούνσκι (42' Τασέφσκι), Γιάχονικ (83' Κοστόφσκι), Πάντεφ, Τραικόφσκι (59' Ιβανόφκσι), Στιεπάνοβιτς.

ΣΚΩΤΙΑ: Μάρσαλ (46' Γκιλκς), Χάτον, Γουίτακερ (80' Γουάλας), Μάρτιν, Χάνλεϊ, Μουλγκριού, Μαλόνεϊ, Μπράουν, Μπάναν (79' ΜακΆρθουρ), Άνια, Νέισμιθ.