18:56 27/11/2011 - Πηγή: AEK365

ΙΣΠΑΝΙΑ ΛΑ ΛΙΓΚΑ 14η αγωνιστική

ΛΕΒΑΝΤΕ-ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ: 4-0

ΓΗΠΕΔΟ: Θιουτάτ ντε Βαλένθια

Μετά από μια σειρά κακών αποτελεσμάτων η Λεβάντε ξέσπασε πάνω στην Χιχόν επικρατώντας με 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 17' είχαν δοκάρι μετά από εντυπωσιακή προσπάθεια του Αντρέ Κάστρο. Δύο λεπτά μετά όμως η Λεβάντε

πήρε κεφάλι στο σκορ μετά από ωραίο συνδυασμό που κατέληξε σε πλασέ από κοντά του Μπαρκέρο. Στο 32' η Χιχόν άγγιξε την ισοφάριση αλλά το σουτ του Κάσες έστειλε την μπάλα μόλις άουτ. Μόλις στο 46' στο δεύτερο μέρος ήρθε και το 2-0 με σκόρερ τον Βάλντο και πέντε λεπτά όλα κρίθηκαν με τον Κονέ να πετυχαίνει το τρίτο γκολ της Λεβάντε. Ο επιθετικός από την Ακτή Ελεφαντοστού χτύπησε και στο 61' κάνοντας το 4-0.

ΛΕΒΑΝΤΕ: Μουνούα, Βέντα, Νάνο (66'Πέδρο Λόπεθ), Μπαγεστέρος, Ντελ Όρνο, Φαρινός, Τσάβι Τόρες, Βάλντο, Μπαρκέρο (72'Αράνδα), Χουάνλου, Κονέ (70'Ρουμπέν Σουάρεθ).

ΣΠ.ΧΙΧΟΝ: Χουάν Πάμπλο, Λόρα, Μποτία, Ιβάν Ερνάντεθ, Κανέγια (46'Νταμιάν), Ριβέρα (56'Νόβο), Νάτσο Κάσες, Τρέχο, Αντρέ Κάστρο, Ντε λας Κουέβας, Μπαράλ (56'Σανγκόι).