Φιλική ισοπαλία για Πλατανιά

Ισόπαλο 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι του Πλατανιά με τον Γιούχτα, το οποίο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο γήπεδο του Μάλεμε. Ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό με τον Άρμπι Δράμι, γκολ που προέκυψε μετά από συνεργασία των Μαραγκουδάκη, Μαρτσάκη και τελικό αποδέκτη τον σκόρερ. Το γκολ της ισοφάρισης για τον Γιούχτα σημειώθηκε από τον Σκουλούδη στο 65’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Πλατανιάς: Λαζαρίδης (60’ Γκολέμης), Μπινιχάκης (70’ Κονονένκο), Τσικνίδης
(46’ Παπαχρήστος), Παληγεώργος (72’ Βαγιωνάκης), Ραπτάκης (46’ Τζανής), Γκονζάλες (62’ Περδικάκης), Πουλάκης (46’ Πότσι), Μαρτσάκης (46’ Παπαζούδης), Τσοντάκης (46’ Μιρτσέτα),  Μαραγκουδάκης (66’ Δρακάκης), Δράμι (46’ Τσεσμελής). Γιούχτας: Καλομοίρης, Σεληνιωτάκης, Ιερωνυμάκης, Κλαπάκης, Χαλκιαδάκης, Γεννιτσαρίδης, Γιακουμάκης (75’ Στάχταρης), Κασσωτάκης (65’ Νύκταρης), Καρβελάς (78’ Δρακούλης), Βιτώρος (46’ Μαραγκουδάκης), Σκουλούδης (88’ Φραγκουλάκης). Από μέρους του ο τεχνικός του Πλατανιά, Ανδρέας Παντζιαράς, δήλωσε: «Έγινε ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι για την εποχή. Πιστεύω ότι είχαμε και καλά και κακά διαστήματα. Από εκεί και πέρα, συνεχίζουμε τον προγραμματισμένο τρόπο δουλειάς που έχουμε και πιστεύω ότι θα βρούμε τα πατήματά μας. Στην περίοδο της προετοιμασίας είναι λογικό να υπάρχουν σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή μας όταν γίνονται τόσες πολλές αλλαγές».