Φιλική ήττα της Κέρκυρας στον Βόλο

22:37 3/9/2011 - Πηγή: Gazzetta
Ο Ολυμπιακός Βόλου έδειξε τα... δόντια του στο Πανθεσσαλικό απέναντι στην Κέρκυρα, επικρατώντας με σκορ 2-0 σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι που έγινε το Σάββατο. Οι Φαίακες έκαναν πάντως ουκ ολίγες δοκιμές σε πρόσωπα και σχήματα στο ματς. O Ολυμπιακός Βόλου μπήκε ορεξάτος και ανεβασμένος στο γήπεδο, δείχνοντας από το ξεκίνημα αποφασισμένος για τη νίκη, την
οποία και πήρε δίκαια. Στο 15ο λεπτό οι Βολιώτες άνοιξαν το σκορ με σουτ του Νταρμπιόν. Το 2-0 ήρθε στο 29' μετά από πολύ  καλή συνεργασία των παικτών του Ολυμπιακού Βόλου με τον Ούμπιδες να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να σκοράρει με κεφαλιά. Η Κέρκυρα προσπάθησε να... απαντήσει με πλασέ του Μαζνόφ στο 31', όμως ο Γιακούποβιτς το απέκρουσε. Στο 61' ο Μπρέσκα είχε δοκάρι. Στην συνέχεια όμως είχε δοκάρι και η Κέρκυρα με τον Λαμπρόπουλο (69') ενώ ο Ζέρης έδιωξε στην γραμμή κεφαλιά του Μαζνόφ. Οι Φαίακες είχαν και νέο δοκάρι με τον Λαμπρόπουλο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (93'). Στο παιχνίδι έκανε την πρώτη του εμφάνιση ο Γκαλίνοβιτς ενώ η αντικατάσταση του Μπάρκογλου, έγινε λόγω ενός χτυπήματός του στον καρπό του χεριού του. Ολυμπιακός Βόλου: Γιακούποβιτς, Ντολεζάι, Τομάς (82' Ανδρίκος), Κάσκιο (64' Άλβαρεζ), Νταρμπιόν (87' Κοτζαθανάσης), Ούμπιδες, Μπρέσκα (84' Αναστασίου), Ακόστα (87' Νάκας), Ρόκας (33' λ.τ. Ζέρης), Σέλεζι, Μαρτίν. Κέρκυρα: Γκαλίνοβιτς (66' Αναστασόπουλος), Μπουκουβάλας (66' Γκουστάβο), Σακελλαρίου (59' Κοντοδήμος), Μαϊστόροβιτς, Ζιάμπαρης (46' Βέντσελ), Οσμάν, Γραμμόζης (46' Λόβιν), Μετίν (66' Χαμπλ), Μπάρκογλου (29' λ.τ. Μαζνόφ), Αγρίτης (59' Λαμπρόπουλος), Ιωάννου (59' Γιάντσης).