ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ

Η ΑΕΛ πραγματοποιεί ονειρεμένο ξεκίνημα. Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες και με τον 5ο αγώνα να είναι στο ημίχρονο εκτός έδρας με την Ομόνοια στο 0-0...Το συγκρότημα της Λεμεσού με τον Πάμπο Χριστοδούλου στον πάγκο κάνει με διαφορά το καλύτερο ξεκίνημα των τελευταίων χρόνων. Δεν αποκλείεται αν ανατρέξουμε ακόμη και τις προηγούμενες δεκαετίες να είναι η καλύτερη αρχή που έγινε ποτέ στην ιστορία του συλλόγου.Τέσσερις νίκες χωρίς μάλιστα να έχει δεχθεί τέρμα! Απολογισμός τερμάτων 6-0... Και αυτό το στοιχείο, της ανέπαφης εστίας, σίγουρα
αποτελεί ρεκόρ για τους γαλαζοκίτρινους ενώ είναι κάτι που δεν το πέτυχε καμία ομάδα στην Κύπρο εδώ και πάρα πολλά χρόνια.Οι αγώνες της ΑΕΛΣαλαμίνα-ΑΕΛ 0-3
ΑΕΛ-Ένωση 1-0
Ομόνοια-ΑΕΛ 0-0 (ημίχρονο)
ΑΕΛ-Αλκή 1-0
Άρης-ΑΕΛ 0-1Τι έκανε τα προηγούμενα δέκα χρόνια τις πρώτες πέντε αγωνιστικές...2001/02 Τρεις νίκες, δύο ήττες, τέρματα 10-9
2009/10 Τρεις νίκες, μία ήττα, μία ισοπαλία, τέρματα 7-2
2010/11 Μία νίκη, δύο ισοπαλίες, δύο ήττες, τέρματα 5-6Δυνατά στη συνέχειαΠολύ δυνατά τα παιχνίδια που ακολουθούν για την ΑΕΛ καθώς εκτός από το δεύτερο ημίχρονο με την Ομόνοια θα αγωνιστεί με το ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ και την Ανόρθωση στο Τσίρειο κεκλεισμένων των θυρών.Η ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΡΗ (ΠΛΟΥΣΙΟ ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝΠηγή: www.kerkida.net