Πάλι γκολ ο Τζιμπρίλ! (video)

01:01 1/8/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Βιγιαρεάλ επικράτησε 3-1 της Λάτσιο σε φιλική αναμέτρηση που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, αφού η ιταλική ομάδα δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση, με εξαίρεση τον Τζιμπρίλ Σισέ που σκόραρε το πρώτο και μοναδικό τέρμα της ομάδας του με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Ο Τζιμπρίλ Σισέ πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Λάτσιο στην εκπνοή του ημιχρόνου του φιλικού αγώνα με τη Βιγιαρεάλ, μειώνοντας σε 2-1. Το σκορ είχε ανοίξει ο Ρόσι στο 14', ενώ ο Κάνι στο 20' έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στα «κίτρινα υποβρύχια» με ένα... αστείο γκολ. Στη επανάληψη, οι Ιταλοί δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν την κατάσταση, ενώ η Βιγιαρεάλ ευτύχησε να πετύχει και τρίτο γκολ στο 74' με τον Γκανέζο Μουμπάρακ Γουακάσο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ με καταπληκτικό κεραυνό έξω από την περιοχή. Δείτε τα τέρματα του αγώνα και το γκολ του Σισέ στα video που ακολουθούν.