Το... κόλλησε ο «Μανόλης»!

22:41 7/9/2011 - Πηγή: Gazzetta
Μπορεί τα χρόνια να έχουν περάσει όμως ο Εμμάνουελ Ολιζαντέμπε στην πρώτη του εμφάνιση με την φανέλα του Βύζαντα Μεγάρων έδειξε ότι η τέχνη του γκολ δεν ξεχνιέται! Ο άλλοτε Πολωνός διεθνής και άσος του Παναθηναϊκού ήταν χωρίς αμφιβολία το... κλου στο φιλικό της ομάδας των Μεγάρων με τον Αστέρα Μαγούλας! Από το πρώτο λεπτό ο Ολιζαντέμπε
φρόντισε να δείξει την κλάση του και έκανε τους ανθρώπους του Βύζαντα να τρίβουν τα χέρια τους από ικανοποίηση! Λίγο μετά την έναρξη του αγώνα, ο «Μανόλης» πέρασε τους πάντες και... βρήκε δίχτυα! Για την ιστορία το φιλικό έληξε με σκορ 1-1 καθώς στο 45' η ομάδα της Μαγούλας ισοφάρισε με το πέναλτι του Έβερετ. Βύζας Μεγάρων:Μπράικ, Σέρι, Πλάτανος, Μακρόπουλος,Κιάκης, Μωυσίδης, Μπουτσάι, Μπιτσάκης, Καραμανωφ, Ολιζαντέμπε, Έρτσου. Στο β ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μιχελής, Παλιγγίνης, Νταντάμης, Αρκουμάνης, Παπαγερίδης, Χουντζάι, Στρατάκης, Παυλής, Ροβήθης, Ρούσσος. Αστέρας Μαγούλας: Μπαλασάκης, Κουσουρής, Λάμπρου Κολοβός, Φυσαράκης, Έβερετ, Μαρής, Λίτσης, Μπέχλης, Κορνελάτος, Ζαγοριανός. Στο β ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ζούκας, Αγριμάλης, Σερέπας, Πατσιονίδης, Τσούπρος, Ρόκας, Σιακαβάρας, Σωτήρχος, Μανίκας, Κατσούλας.