Βρήκε δίχτυα ο Πάντελιτς!

23:46 2/9/2011 - Πηγή: Gazzetta
Βασικός αγωνίστηκε με την φανέλα της Εθνικής Σερβίας ο φορ του Ολυμπιακού Μάρκο Πάντελιτς που έβαλε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με την Βόρεια Ιρλανδία στο Μπέλφαστ για τα προκριματικά του Euro 2012. Στην αρχική ενδεκάδα της Σερβίας ξεκίνησε ο Μάρκο Πάντελιτς στην αναμέτρηση των προκριματικών του Euro 2012 με την Βόρεια Ιρλανδία εκτός έδρας. O φορ των Πειραιωτών που είχε ευκαιρία για γκολ στο 29ο λεπτό του αγώνα, άνοιξε το σκορ στο 67ο λεπτό. Αφού βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έγινε κάτοχος της μπάλας και σκόραρε με πλασέ. Ο έμπειρος στράικερ με αυτό του το τέρμα χάρισε τη νίκη στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας του (0-1). Γενικά ο Πάντελιτς έκανε μία ιδιαίτερα θετική εμφάνιση. Από την άλλη στον πάγκο έμεινε ο μέσος του Ολυμπιακού, Λιούμπομιρ Φέισα.