Έπαιξαν για 26 λεπτά με το ίδιο νούμερο στη φανέλα!

Αυτά συμβαίνουν όταν ο διαιτητής και οι βοηθοί του κοιμούνται όρθιοι… Στην κυριολεξία όμως! Δεν γίνεται να παίζουν δύο παίκτες με το ίδιο νούμερο στη φανέλα και να το παίρνεις χαμπάρι έπειτα από κανά μισάωρο! Τόπος του… εγκλήματος το Σάο Πάουλο, εκεί όπου η Ουνιάο Μπαρμπαρένσε κάποια στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο έκανε ένα μικρό τρικ για να μπερδέψει τον αντίπαλο. Ο μέσος Μπρίτο άρχισε τον αγώνα φορώντας τη φανέλα με το νούμερο 7 και στο δεύτερο ημίχρονο βγήκε με το 5, νούμερο που φορούσε και ο αμυντικός Ράφαελ Σίλβα. Την καινοτομία αυτή πήρε χαμπάρι ο διαιτητής έπειτα από 26 λεπτά και έδειξε την κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο, ο οποίος τελείωσε το ματς με το νούμερο 17 στην πλάτη! Η Ουνιάο νίκησε 3-2 και ο Μπρίτο δήλωσε μετά το ματς: «Ήταν στην επίθεση και κάναμε όλα τα τρικ για να τους κρατάμε πίσω. Ήταν μια στρατηγική που απέδωσε»!