Όλη η 29η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ λεπτό προς λεπτό [Συνεχής ενημέρωση]

Η πιο κρίσιμη αγωνιστική μέχρι την τελευταία διεξάγεται σήμερα με το ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό να δεσπόζει. Όλοι οι αγώνες ξεκινούν στις 19.00 και εμείς είμαστε έτοιμοι να σας μεταφέρουμε όλο το κλίμα και από τις 8 αναμετρήσεις.

Καθίστε λοιπόν αναπαυτικά στο καναπέ σας και απολαύστε. Έχουμε και λέμε…

[ Η Βαθμολογία μετά το τέλος της 29ης αγωνιστικής: Ολυμπιακός 74, ΠΑΟΚ

59, Αστέρας 53, ΠΑΣ Γιάννινα 44, Ατρόμητος 43, Ξάνθη 39, Παναθηναϊκός 37, Πανιώνιος 36, Λεβαδειακός 34, Βέροια 33-Πλατανιάς 33, ΟΦΗ 32-Άρης 32, ΑΕΚ* 30-Πανθρακικός* 30, Κέρκυρα 20.

*ΑΕΚ και Πανθρακικός έχουν από ένα ματς λιγότερο]

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 1-1

Ο Ολυμπιακός ξεκινά με τους: Μέγιερι, Χολέβας, Μανωλάς, Παπαδόπουλος, Παπάζογλου, Φέισα, Γκρέκο, Μανιάτης, Αμπντούν, Τζιμπούρ, Φουστέρ.

Ο Παναθηναϊκός ξεκινά με τους: Καρνέζη, Μπουμσόνγκ, Τριανταφυλλόπουλο, Μαρίνο, Σεϊταρίδη, Βιτόλο, Ζέκα, Σο, Σισοκό, Μπαρμπαρούση και Τοτσέ.

15′ Ο Ολυμπιακός έχει τον έλεγχο του ματς.

22′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χολέμπας από δεξιά και κοντά στη τελική γραμμή, η μπάλα στο δοκάρι του Καρνέζη!

30′: Ο Παναθηναϊκός ισορροπεί το παιχνίδι και κρατάει την μπάλα.

35′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους “Πράσινους”. Τετ-α-τετ ο Μπαρμπαρούσης με τον Μέγιερι, ο Ούγγρος πορτιέρο θα αποκρούσει!

45′: Τραγικό λάθος του Μανωλά, ο Ζέκα θα περάσει τον Μεγιέρι και στο κενό τέρμα θα στείλει την μπάλα στο δοκάρι!

Το όνομα του Αριέλ Ιμπαγάσα φωνάζουν οι οπαδοί του Ολυμπιακού, που αποδοκιμάζουν! Τέλος ημιχρόνου (0-0)

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

46′: Ο Ιμπαγάσα στη θέση του Γκρέκο.

55′: Πιεστικός ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά. Σπουδαία απόκρουση του Καρνέζη ύστερα από δυνατό σουτ του Φουστέρ!

60′: Φιγκερόα στη θέση του Τοτσέ.

68′: Μήτρογλου αντί Αμπντούν.

75′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ο Παναθηναϊκός! : Ο Σισοκό άλλαξε υπέροχα με τον Ζέκα, ο Πορτογάλος έκανε την σέντρα από δεξιά και ο Φιγκερόα με ωραίο πλασέ με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

82′: Ο Ολυμπιακός παίζει στο μισό γήπεδο τον Παναθηναϊκό.

Ο κόσμος του Ολυμπιακού γιουχάρει.

87′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ! 1-1 ο Ολυμπιακός! Ο Τζιμπούρ μέσα από την περιοχή γύρισε την μπάλα και ο Μήτρογλου με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καρνέζη.

97′ Γκολ του Μήτρογλου ακυρώνεται σωστά ως οφ-σάιντ.

Λήξη της αναμέτρησης.

Διαιτησία ΠΑΟ 1 – 1: Tweet του Γιάννη Αλαφούζου με τη λήξη του ματς!

AEΚ – Πανθρακικός 0-1 (Διακοπή)*

Η 11άδα της ΑΕΚ: Αραμπατζής, Τσουμάγκας, Βλάχος, Κουτρουμπής, Μπουγαΐδης, Μητρόπουλος, Φέτσης, Γκερέιρο, Ανάκογλου, Φούντας, Πετρόπουλος.

Η 11άδα του Πανθρακικού: Κουτσόπουλος, Βαϊρουά, Κασελάν, Παπαδόπουλος, Λουσέρο, Σέρφα, Μουναφό, Μπαϊκαρά, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Σκλιοπίδης.

18′ Πιέζει η ΑΕΚ με επικίνδυνες στημένες φάσεις.

Εκλεκτές παρουσίες στα VIP του ΟΑΚΑ. Στην παρέα των Μελισσανίδη – Μπάγεβιτς και ο Στέφανος Μαματζής, πρόεδρος της ΠΑΕ επί εποχής NETMED.

45′+3′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

50′ Στο μισό γήπεδο το ματς στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, με τον κόσμο να φωνάζει συνεχώς.

67′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ρίκκα στη θέση του Φέτση.

76′ Το ματς έχει διακοπεί στα τελευταία λεπτά… καθώς έχουν μπει οπαδοί στον περιβάλλοντα χώρο!

Η αναμέτρηση ξεκινά και πάλι μετά από 8 λεπτά.

87′ Γκολ 0-1 ο Πανθρακικός και τέλος. Αυτογκόλ της ΑΕΚ, αμέσως έγινε ντου από το πέταλο, οι ομάδες έτρεξαν στα αποδυτήρια και ο αγώνας «τελειώνει» έτσι… Επεισόδια στο ΟΑΚΑ! Οι οπαδοί της ΑΕΚ είναι μέσα στο γήπεδο!

Το αυτογκόλ της ΑΕΚ και η εισβολή των οπαδών στον αγωνιστικό χώρο…

Το γήπεδο έχει αδειάσει, ενώ συνεχίζονται κάποια επεισόδια μεταξύ της αστυνομίας και περίπου 500 ατόμων που έχουν παραμείνει…

Η ΠΑΕ ΑΕΚ καταβάλλει προσπάθειες για να βγουν οι διαιτητές και οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χωρό και να ολοκληρωθεί το ματς.

Αλλαγή κλίματος, αφού πλέον το ρεπορτάζ αναφέρει ότι ο διαιτητής δεν δέχεται να συνεχιστεί το ματς και παίκτες και διοίκηση της ΑΕΚ προσπαθούν να τον μεταπείσουν. Υπήρξε ωστόσο συνάντηση του Δέλλα με τον Δερμιτζάκη και φαίνεται πως οι δύο προπονητές συμφώνησαν πως μπορεί να συνεχιστεί το ματς.

Θα συνεχιστεί το ματς κανονικά σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση! Θυμίζουμε πως το παιχνίδι είχε διακοπεί στο 87′.

Νέα αλλαγή δεδομένων με τον Τριτσώνη να δηλώνει πως έχουμε οριστική διακοπή στο ματς και να κλείνει το φύλλο αγώνα.

Άρης – Αστέρας Τρίπολης 5-1

H 11αδα του Άρη: Διούδης, Παπαζαχαρίας, Καζναφέρης, Τάτος, Πουλίδο, Γιαννιώτας, Ζαραδούκας, Αγγελούδης, Κοέλιο, Παπαστεριανός.

H 11αδα του Αστέρα Τρίπολης: Μπαντής, Κοντοές, Κουρμπελης, Καστελς, Φομίκα, Χουάν, Ναβάρο, Πιπίνης, Φραγκουλάκης, Καλαντζης, Σέτι.

7′ ΓΚΟΛ! 1-0 0 Άρης! Ο Τριανταφυλλάκος είναι ο σκόρερ.

29′ ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-0 ο Άρης με ένα πολύ όμορφο γκολ του Ανδρέα Τάτου.

45′+2′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο «Βικελίδης».

46′ ΓΚΟΛ 3-0 ο Άρης. Ο Αγγελούδης με σουτ, και ύστερα από κόντρα στον Κοντοέ, έγραψε το 3-0!

58′ ΓΚΟΛ 3-1 μειώνει ο Αστέρας. Ο Κάφα έκανε με τη μια το πλασέ για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

79′ ΓΚΟΛ 4-1 ο Άρης. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Τάτος έβαλε ξανά μπροστά με τρία γκολ τον Άρη.

85′ ΓΚΟΛ 5-1: Ολοκληρώνει το θρίαμβο ο Άρης! Ο Τάτος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα και κρέμασε τον Μπαντή σημειώνοντας το τρίτο προσωπικό του τέρμα!

90′+2′ Τέλος αγώνα στο «Βικελίδης».

Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 0-1

H 11άδα του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Έτο, Κωνσταντινίδης, Σίλντεφελντ, Ιντζίδης, Κάτσε, Λάζαρ, Φωτάκης, Ρομπέρ, Κίτσιου και Αθανασιάδης.

Η 11άδα του Λεβαδειακού: Κυριακίδης, Μανωλάς, Νικολακάκης, Χοσέμι, Γεωργίου, Ζησόπουλος, Ρομέου, Κόρμπος, Καγιεχόν, Ροζέριο, Πόι.

4′ Πρώτο σουτ για τον Ρομέου που έστειλε την μπάλα άουτ.

Δοκάρι ο ΠΑΟΚ στο 18′ με τον Ρομπέρ.

26′ Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Ρομέου να κάνει την κεφαλιά τον Γλύκο να διώχνει και την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι.

Λήξη του πρώτου μέρους (0-0)

50′ ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ ανοίγει το σκορ με τον Ρομπέρ!

62′ Οι Λόρενς και Σαλπιγγίδης θα πάρουν τις θέσεις των Λάζαρ και Αθανασιάδη αντίστοιχα.

Τέλος του αγώνα με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί του Λεβαδειακού με 1-0 και να “κλειδώνει” την δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

ΠΑΣ Γιάννινα – Κέρκυρα 1-0

Η 11άδα του ΠΑΣ: Φεγκρούς, Πάντος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Κολοβέτσιος, Κοροβέσης, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Ίλιτς, Τζημόπουλος

Η 11άδα της Κέρκυρας: Στρατηλάτης, Πετρούσης, Βενέτης, Σταμογιαννος, Ηλιάδης, Αγρίτης, Λεοόν, κρητικός, Τσουμάνης, Κυβελίδης, Αθανασίου

58%-42% η κατοχή για τον ΠΑΣ, ο οποίος πιέζει αρκετά την Κέρκυρα.

38′ Σουτ του Ντε Βινσέντι η μπάλα άουτ. Ο ΠΑΣ έχει 8 τελικές προσπάθειες

Ημίχρονο στα Γιάννενα, 0-0

54′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Μιχαήλ, δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ 1-0 Ο Ίλιτς λυτρώνει τον ΠΑΣ!

Τέλος του ματς

Βέροια – Πλατανιάς 5-0

Η 11άδα της Βέροιας: Κοτταρίδης, Γεωργιάδης, Ορέστες, Αμαραντίδης, Μπάρμπας, Γεωργέας, Καλογέρης, Πέρεθ, Ολαϊτάν, Κόστλι, Ιωάννου

Η 11άδα του Πλατανιά: Ζαλούντοκ, Στόλερ, Κουρτεσιώτης, Ποτουρίδης, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Κάλαϊτζιτς, Τετέ, Γιάννου, Ναζλίδης, Αναστασάκος

Ο Ιωάννου την μεγαλύτερη ευκαιρία στο 20′ για τους γηπεδούχους.

27′ ΓΚΟΛ η Βέροια! Σκόρερ ο Κόστλι.

33′ ΓΚΟΛ 2-0 η Βέροια! Ο Ολαϊτάν δίνει πάσα στον Ιωάννου και εκείνος προ κενής εστίας σκοράρει!

Ημίχρονο

Σέντρα στην επανάληψη

49′ ΓΚΟΛ η Βέροια! Σέντρα του Ολαϊτάν με τη μία, πλασέ στην κίνηση του Ιωάννου και 3-0

ΓΚΟΛ η Βέροια! 4-0. Εξαιρετική προσπάθεια και ασίστ του Κόστλι, ο Ιωάννου από κοντά το 4-0 για το χατ τρικ του στο 74‘!

5-0 με τον Ολαϊτάν και τελευταίο σφύριγμα στο παιχνίδι!

ΟΦΗ – Ατρόμητος Αθηνών 2-2

H 11άδα του : ΟΦΗ: Γουναρίδης, Μπούρμπος, Μονιάκης, Σαρ, Κουρδάκης, Βερόν, Βιτώρος, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Περογαμβράκης, Παπάζογλου

H 11άδα του Ατρόμητου: Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ουντόζι, Φυντανίδης, Μπρίτο, Δημούτσος, Λαζαρίδης, Γκαρσία, Σουμπίνιο, Ναπολεόνι

03′ Δοκάρι για τον ΟΦΗ με τον Περογαμβράκη.

46′ ΓΚΟΛ 3-0 ο Άρης.

10′ ΓΚΟΛ! 0-1 o Ατρόμητος! Ο Ουντότζι είναι ο σκόρερ.

Ημίχρονο

Ένταση στο Ηράκλειο: οι παίκτες του Ατρομήτου είχαν αψιμαχία με ανθρώπους των γηπεδούχων και παραμένουν στα αποδυτήρια.

Ξεκίνησε τελικά το β΄ ημίχρονο.

70′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ζορμπάς στην θέση του Βιτώρου.

ΓΚΟΛ! 2-0 ο Ατρόμητος με τον Ουντότζι

85′ Γκολ για τον ΟΦΗ, ο Παπάζογλου μειώνει σε 2-1

2-2 Γκολ ο ΟΦΗ με τον Σαρ!

Τέλος στο Ηράκλειο. Ισοπαλία 2-2

Πανιώνιος – Skoda Ξάνθη 3-3

H 11άδα του Πανιωνίου: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κουλουχέρης, Παντίδος, Κούρος, Ρόκας, Σάμαρης, Κολοβός, Γουνδουλάκης, Αραβίδης, Μενδρινός.

H 11άδα της Ξάνθης: Λοντίγκιν, Μπαξεβανίδης, Μαρσελίνιο, Μαρίν, Μάνταλος, Φλίσκας, Κομεσίδης, Βάλλας, Σολτάνι, Γούτας, Ντιέ.

5′ ΓΚΟΛ! 0-1 η Ξάνθη! Ο Πέτρος Μάνταλος είναι ο σκόρερ με αριστερό σουτ μέσα από την περιοχή.

30′ Κόκκινη κάρτα ο Μαρίν της Ξάνθης!

32′ ΓΚΟΛ! 1-1 ο Πανιώνιος ισοφαρίζει το σκορ!

45+1′ Λήξη στο πρώτο μέρος.

49′ ΓΚΟΛ! 2-1 ο Πανιώνιος! Ο Κολοβός είναι ο σκόρερ!

53′ ΓΚΟΛ! 2-2 η Ξάνθη! Σκόρερ και πάλι ο Μάνταλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ!

61′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Παναγιωτούδης, έξω ο Ρόκας.

69′ Δοκάρι για την Ξάνθη με τον Μαρσελίνιο!

70′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μέσα ο Ντούνης, έξω ο Σάμαρης.

Μεγάλο ματς…

84′ ΓΚΟΛ! 2-3 η Ξάνθη με πέναλτι. Σκόρερ ο Μαρσελίνιο!

Ματσάρα…

88′ ΓΚΟΛ! 3-3 ο Πανιώνιος! Κουλουχέρης ο σκόρερ.

Τέλος στον αγώνα! Πανιώνιος-Ξάνθη 3-3 σε ένα εξαιρετικό ματς!

σουπερ, παε αεκ, ολυμπιακος, ΠΑΟΚ, ξανθη, παναθηναικος, πανιωνιος, βεροια, οφη, κερκυρα, καρνεζης, γκολ, παο, tweet, ΑΕΚ, vip, οακα, ντου, νέα, αρης, χοσέμι, ηλιαδης, αθηνα, φυντανιδης, ηρακλειο, skoda, γιωργος φουντας, αλλαγη ωρας, νικος παπαζογλου, αδωνις γεωργιαδης, θανασης γιαννακοπουλος, ολυμπιακοί αγώνες, αλλαγη ωρας 2012, τελος του κοσμου, αλλαγη ωρας 2013, μπαρμπαρουσης, ξανα, ζεκα, κοντρα, οακα, οφη, αγωνες, αθανασιαδης, ατρομητος, βαθμολογια, βενετης, βλαχος, γκολ, γεωργιου, γηπεδο, γιαννενα, δευτερο, διοικηση, διχτυα, δοκαρι, εγινε, ευκαιρια, ζησοπουλος, ζορμπας, ημιχρονο, ιωαννου, κινηση, κλιμα, κωνσταντινιδης, λαθος, λεβαδειακος, ληξη, λορενς, ξεκινημα, ονομα, παπαζογλου, παε αεκ, παο, σεντρα, τρια, φαουλ, φυλλο, χοσέμι, αγωνας, δημητρης, επεισοδια, γλυκο, ιμπαγασα, εισβολη, μητροπουλος, μπροστα, ντου, ομαδες, tweet, παιχνιδι, skoda, θεσεις, vip, ωραιο, χολεμπας