Νικητής έφυγε από την Ελευσίνα ο Παναθηναϊκός

Εύκολα απόγευμα είχε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε του Πανελευσινιακού με 77-59, στην Ελευσίνα, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 20η αγωνιστικής της Α1.

Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη βρήκε αντίσταση για ένα ημίχρονο, καθώς το πρώτο 20λεπτο έληξε με 39-33 υπέρ των «πρασίνων». Στο δεύτερο μέρος η διαφορά ξέφυγε και το «τριφύλλι» έφθασε άνετα στη 17η νίκη του, στο πρωτάθλημα.

Πανελευσινιακός (Σκαραφίγκας): Νίκου 5, Παπανικολόπουλος 7 (1), Δημάκος 3 (1), Γκίμπσον, Μαγκουνής 15 (3), Λιακόπουλος 3 (1), Δεληγιάννης, Τσιάκος 4 (1), Μαντζιώρης 2, Αβραμίδης 4, Εζιούκου 14.

Παναθηναϊκός (Πεδουλάκης): Σχορτσανίτης 5, Μπράμος, Ματσιούλις 9 (1), Ούκιτς 5, Λάσμε 4, Τσαρτσαρής 3, Διαμαντίδης 20 (6), Γκιστ 13 (1), Μπανκς 5 (1), Ξανθόπουλος 6 (10ασ.), Γιαννόπουλος 7 (1), Σκορδίλης.