Ο ΠΑΟ «τραγουδά», χαιρέτα μου τον… Πλατανιά!

Τη μεγάλη έκπληξη έκανε σήμερα (Τετάρτη) ο Πλατανιάς, ο οποίος πέταξε έξω από τους «8» του κυπέλλου Ελλάδας τον Παναθηναϊκό, καθώς τον νίκησε την έδρα του με σκορ 1-0. Ο Παναθηναϊκός (που είχε νικήσει στον πρώτο αγώνα με σκορ 2-1) ήταν μέτριος στο πρώτο ημίχρονο και κακός στην επανάληψη.

Αντίθετα, οι Κρητικοί είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν ευκαιρίες και τελικά βρήκαν τον τρόπο να παραβιάσουν την εστία του Καπίνο, με γκολ του Αναστασάκου, μόλις τρία λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Αναστασιάδης): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης, Κάλαϊτζιτς, Κουρτεσιωτης(57’ Κανακούδης), Κάστελς, Τετέ, Μαραγκουδάκης(71’ Αναστασάκος), Ονιέμα, Μιρτσέτα(80’ Δέντσας), Ναζλίδης

Παναθηναϊκός (Φάμπρι): Καπίνο, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Μπουμσόνγκ, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Σο, Ζέκα, Μαυρίας(80’ Μπαρμπαρούσης), Σισοκό, Τοτσέ